শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

ঢকুৱাখনাৰ বিলমুখত অগ্নিকাণ্ড, শ্বট চাৰ্কিটৰ ফলত ২টা ঘৰ ভস্মীভূত, চাওক VIDEO

134

ডিজিটেল সংবাদ, ঢকুৱাখনাঃ এফালে বিহুৰ আনন্দ আৰু তাৰ মাজতে এক হৃদয় বিদাৰক ঘটনা ঘটিছে ঢকুৱাখনাত। ঢকুৱাখনাৰ বিলমুখত সোমবাৰে সংঘটিত হয় এক ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনা। এই ঘটনাত সম্পূৰ্ণৰূপে জাহ যায় দুটা পৰিয়ালৰ বাসগৃহ। বিলমুখৰ বাঁহবাৰী গাঁৱত বিদ্যুতৰ শ্বট চাৰ্কিটৰ বাবে এই ঘটনা সংঘটিত হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে। সোৱণশিৰি গাঁও পঞ্চায়তৰ অন্তৰ্গত উজনি বাঁহবাৰী মেদক গাঁৱৰ নিৰণ কামান আৰু বাঁহবাৰী মেদক গাঁৱৰ ওখ টাইডৰ গৃহকেইটা সম্পূৰ্ণৰূপে জুইত জাহ যায়।

সন্ধিয়া সময়ত সংঘটিত হোৱা দুইটা অগ্নিকাণ্ডত পৰিয়াল দুটাৰ কেইবালাখ টকাৰ সা-সম্পত্তি ভস্মীভূত হৈছে বুলি জানিব পৰা গৈছে। উল্লেখ্য যে, অতিকে দুৰ্গম এই অঞ্চলটোৰ বাট পথৰ জৰাজীৰ্ণ অৱস্থাৰ বাবেই এই স্থানলৈ অগ্নি নিৰ্বাপক বাহিনীৰ বাহন বহু পলমকৈহে আহি উপস্থিত হয়। কিন্তু সেই সময়লৈ ঘৰকেইটা সম্পূৰ্ণৰুপে জ্বলি শেষ হয়।

যাৰ বাবে পৰিয়াল দুটাই চকুৰ সন্মুখতে নিজ ঘৰখন জুইত শেষ হৈ যোৱা প্ৰত্যক্ষ কৰিব লগা হয়। ৰঙালীৰ আনন্দৰ মাজতে ঘটা এই ঘটনাই অঞ্চলজুৰি শোকৰ ছা পেলাইছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি