শেহতীয়া খবৰ
জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  নগাঁৱত ৰহস্যজনক ঘটনা, চিকিৎসালয়ৰ পৰাই সন্ধানহীন হ’ল ৰোগী  •  লাহৰীঘাটত চোৰাং গঁড় চিকাৰীক আটক  •  কালাতলীত ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত বাইক আৰোহী  •  জম্মু-কাশ্মীৰত নিৰাপত্তাবাহিনী-সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষত নিহত ৭ নাগৰিক  •  মানিকগঞ্জত চিবিএছই পাঠ্যক্ৰমৰ বিদ্যালয় নৰ্থ ইষ্ট নেচনেল একাডেমী শুভ উদ্ধোধন  •  মানিকগঞ্জত চিবিএছই পাঠ্যক্ৰমৰ বিদ্যালয় নৰ্থ ইষ্ট নেচনেল একাডেমী শুভ উদ্ধোধন  •  হাইলাকান্দিত অন্ত পৰিল পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, কোনে পালে কিমান আসন?  •  অৰুণাচলত ভূপেন হাজৰিকাৰ পূৰ্ণাৱয়ব প্ৰতিমূৰ্তি অনাবৰণ

সংস্কাৰ সাধন! একত্ৰিত হ’ব দেশৰ তিনিটা প্ৰধান বেংক

1,255

ডিজিটেল ডেস্কঃ একত্ৰিত হ’ব দেশৰ ৩টাকৈ আগশাৰীৰ বেংক। বিত্ত মন্ত্ৰণালয়ে সোমবাৰে ঘোষণা কৰিছে এই কথা। বেংকি ব্যৱস্থাৰ সংস্কাৰ সাধনৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে হাতত লোৱা পদক্ষেপৰ অংশ হিচাপেই এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হৈছে বুলি সদৰী কৰিছে বিত্ত মন্ত্ৰণালয়ৰ এগৰাকী শীৰ্ষ বিষয়াই।

চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ ভিতৰতে একত্ৰিত হ’বলগীয়া এই বেংক তিনিটা হৈছে ডেনা বেংক, বিজয়া বেংক আৰু বেংক অব বৰোডা। একত্ৰীকৰণৰ পিছতে দেশৰ এই তিনিটা বেংকৰ ফলত সৃষ্টি হোৱা বেংকটো হৈ পৰিব দেশৰ তৃতীয় বৃহত্তম বেংক।

একত্ৰীকৰণৰ ফলত তিনিওটা বেংকৰ কৰ্মচাৰীসকল শংকিত হোৱাৰ কোনো কাৰণ নাই বুলিও স্পষ্ট কৰি দিছে মন্ত্ৰণালয়ে। উল্লেখ্য যে ইয়াৰ পূৰ্বে ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ সৈতে মহিলা বেংককে ধৰি ৫টাকৈ বেংক চামিল কৰা হৈছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি