শেহতীয়া খবৰ
বিশ্বকাপত সৰ্বাধিক ছয় কোবাই বিশ্ব ৰেকৰ্ড গঢ়িলে ইয়ন মৰ্গেনে  •  জম্মু কাশ্মীৰৰ পুলৱামাত গ্ৰেনেড বিস্ফোৰণ, ৩ জনৰ অৱস্থা সংকটজনক  •  মঙলদৈত বিপদজনক অৱস্থাত ট্ৰেন্সফৰ্মাৰঃ কুম্ভকৰ্ণ নিদ্ৰাত বিদ্যুৎ বিভাগ  •  খাতিকুছিত আছুৰ উদোগত ৬৫ কৃৰ্তীমানক সম্বৰ্ধনা  •  অসম-মেঘালয় সীমান্তত গোৱালপাৰা জিলা বন সংমণ্ডলৰ অভিযান, আঢ়ৈ লাখ টকা মূল্যৰ শাল গছৰ কুণ্ডাসহ বাহন জব্দ  •  সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্য নহয়, শিক্ষামন্ত্ৰী হ'ব লাগে হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাঃ ৰাজ্যজুৰি টেট শিক্ষকৰ প্ৰতিবাদ  •  মাৰ্ঘেৰিটাত "থুপিতৰা" নামৰ প্ৰাচীৰ পত্ৰিকা উন্মোচন মহকুমাধিপতিৰ  •  লোকসভাৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষা সুমিত্ৰা মহাজনক সাক্ষাৎ কৰিলে এন ডি এৰ লোকসভাৰ অধ্যক্ষ পদৰ প্ৰাৰ্থী ওম বিৰলাই  •  টেট শিক্ষকৰ প্ৰতিবাদত উত্তাল বৰপেটা...  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপ ২০১৯ঃ ইংলেণ্ডে ৩৯৮ ৰানৰ লক্ষ্য বান্ধি দিছে আফগানিস্তানৰ সন্মুখত...

সংস্কাৰ সাধন! একত্ৰিত হ’ব দেশৰ তিনিটা প্ৰধান বেংক

1,278

ডিজিটেল ডেস্কঃ একত্ৰিত হ’ব দেশৰ ৩টাকৈ আগশাৰীৰ বেংক। বিত্ত মন্ত্ৰণালয়ে সোমবাৰে ঘোষণা কৰিছে এই কথা। বেংকি ব্যৱস্থাৰ সংস্কাৰ সাধনৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে হাতত লোৱা পদক্ষেপৰ অংশ হিচাপেই এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হৈছে বুলি সদৰী কৰিছে বিত্ত মন্ত্ৰণালয়ৰ এগৰাকী শীৰ্ষ বিষয়াই।

চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ ভিতৰতে একত্ৰিত হ’বলগীয়া এই বেংক তিনিটা হৈছে ডেনা বেংক, বিজয়া বেংক আৰু বেংক অব বৰোডা। একত্ৰীকৰণৰ পিছতে দেশৰ এই তিনিটা বেংকৰ ফলত সৃষ্টি হোৱা বেংকটো হৈ পৰিব দেশৰ তৃতীয় বৃহত্তম বেংক।

একত্ৰীকৰণৰ ফলত তিনিওটা বেংকৰ কৰ্মচাৰীসকল শংকিত হোৱাৰ কোনো কাৰণ নাই বুলিও স্পষ্ট কৰি দিছে মন্ত্ৰণালয়ে। উল্লেখ্য যে ইয়াৰ পূৰ্বে ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ সৈতে মহিলা বেংককে ধৰি ৫টাকৈ বেংক চামিল কৰা হৈছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি