শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

সংস্কাৰ সাধন! একত্ৰিত হ’ব দেশৰ তিনিটা প্ৰধান বেংক

1,265

ডিজিটেল ডেস্কঃ একত্ৰিত হ’ব দেশৰ ৩টাকৈ আগশাৰীৰ বেংক। বিত্ত মন্ত্ৰণালয়ে সোমবাৰে ঘোষণা কৰিছে এই কথা। বেংকি ব্যৱস্থাৰ সংস্কাৰ সাধনৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে হাতত লোৱা পদক্ষেপৰ অংশ হিচাপেই এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হৈছে বুলি সদৰী কৰিছে বিত্ত মন্ত্ৰণালয়ৰ এগৰাকী শীৰ্ষ বিষয়াই।

চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ ভিতৰতে একত্ৰিত হ’বলগীয়া এই বেংক তিনিটা হৈছে ডেনা বেংক, বিজয়া বেংক আৰু বেংক অব বৰোডা। একত্ৰীকৰণৰ পিছতে দেশৰ এই তিনিটা বেংকৰ ফলত সৃষ্টি হোৱা বেংকটো হৈ পৰিব দেশৰ তৃতীয় বৃহত্তম বেংক।

একত্ৰীকৰণৰ ফলত তিনিওটা বেংকৰ কৰ্মচাৰীসকল শংকিত হোৱাৰ কোনো কাৰণ নাই বুলিও স্পষ্ট কৰি দিছে মন্ত্ৰণালয়ে। উল্লেখ্য যে ইয়াৰ পূৰ্বে ভাৰতীয় ষ্টেট বেংকৰ সৈতে মহিলা বেংককে ধৰি ৫টাকৈ বেংক চামিল কৰা হৈছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি