শেহতীয়া খবৰ
গণৰাজ্য ‌দিৱসৰ প্ৰাকক্ষণত চৰাইদেউত বিস্ফোৰণ...  •  মঙলবাৰে লক্ষ্ণৌলৈ যাব কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ  •  গুজৰাটত বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনে অসমৰ ভাষা, সংস্কৃতি বিপন্ন কৰিব, অসমত ২০২৬ বৰ্ষত হ’বলগীয়া নিৰ্বাচনত অসমীয়াই অস্তিত্ব হেৰুৱাবঃ অগপ বিধায়ক  •  বৰ্ণিল সাংস্কৃতিক বিনিময় অনুষ্ঠানেৰে সামৰণি পৰিল ভৈৰৱকুণ্ড পৰ্যটন মহোৎসৱ, অসমৰ চহকী কৃষ্টি-সংস্কৃতি দেখি আশ্চৰ্য প্ৰকাশ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পৰ্যটকৰ  •  নগাঁৱৰ জাৰামাৰীত বোৱাৰী হত্যাৰ অভিযোগ, আত্মহত্যাৰ ৰূপ দিয়াৰ চেষ্টা স্বামীৰ, আৰক্ষীৰ জালত স্বামী আনছাৰুল ইছলাম  •  বৰহোলাত জোতাৰ দোকানত পিষ্টলসহ গুলী উদ্ধাৰঃ দুজনক গ্ৰেপ্তাৰ  •  সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই এডমিশ্বন নিদিলে হিমন্তক বিজেপিত এডমিশ্বনে নিদিয়ে, য’তেই পাৱাৰ থাকে তাতেই থাকে হিমন্তঃ তৰুণ গগৈ  •  অসম গণ পৰিষদৰ জ্যেষ্ঠ নেতা, সমাজকৰ্মী ভূৱন চন্দ্ৰ শইকীয়াৰ মৃত্যু, প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তকে ধৰি দল-সংগঠনৰ শোক প্ৰকাশ  •  নাৰায়ণপুৰত কা বিৰোধী গণ গৰ্জন কাৰ্যসূচীত জনতাৰ শিল্পী মহেন্দ্ৰ হাজৰিকা, ২১ত জাতিদ্ৰোহী বিজেপিক উৎখাতৰ সংকল্প, VIDEO

আজি মুক্তি পাব- ছপাকঃ পুৱাই মন্দিৰত দীপিকা…

121
  • আজি মুক্তি পাব এছিড আক্ৰমণৰ ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি নিৰ্মাণ কৰা দীপিকা পাডুকনৰ ছবি ছপাক।
  • ইতিমধ্যে ছবিখনক কেইবাখনো ৰাজ্যত টেক্স ফী হিচাপে ঘোষণা কৰা হৈছে।
  • চত্তীশগড়. ৰাজস্থান, পঞ্জাৱত টেক্স ফী কৰা হৈছে ছবিখন।
  • এছিড আক্ৰমণৰ বলি হোৱা যুৱতী লক্ষী আগৰৱালৰ বাস্তৱ কাহিনীৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে ছবিখন।
  • লক্ষী আগৰৱালৰ চৰিত্ৰতে অভিনয় কৰিছে অভিনেত্ৰী দীপিকা পাডুকনে।
  • ছবিখনৰ মুক্তিৰ দিনা পুৱাই মুম্বাইৰ সিদ্ধি বিনায়ক মন্দিৰত উপস্থিত হলগৈ অভিনেত্ৰীগৰাকী।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি