শেহতীয়া খবৰ
আৱাহন থিয়েটাৰৰ মঞ্চত ৰূপকোঁৱৰক স্মৰণ, গীতে-কবিতাৰে জীপাল হ'ল এটি সন্ধিয়া, VIDEO  •  শনিবাৰে পুনৰবাৰ ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব ৰঞ্জিত দাসে  •  সোণোৱাল মন্ত্ৰীসভাত ২ নতুন মুখ, পুৱাই কৰিলে শপত গ্ৰহণ  •  পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য

দক্ষিণ ইৰাকত অধিক তীব্ৰতৰ হৈ পৰিছে চৰকাৰবিৰোধী আন্দোলন! নিহতৰ সংখ্যা ২৫ জনলৈ বৃদ্ধি

213

ডিজিটেল ডেস্কঃ চৰকাৰ বিৰোধী আন্দোলনে অধিক হিংসাত্মক ৰূপ ধাৰণ কৰিছে দক্ষিণ ইৰাকত। ইৰাকৰ ৰাজধানী বাগদাদত বৃহস্পতিবাৰে নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে আন্দোলনকাৰীক প্ৰতিহত কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা কন্দুৱা গেছ আৰু গুলী চালনাত ২৫ জনকৈ লোক নিহত হোৱাৰ লগতে শতাধিক আহত হয়। ইৰাকৰ এই চৰকাৰ বিৰোধী আন্দোলন এতিয়া ৰাষ্ট্ৰখনৰ অন্য প্ৰান্তলৈও বিয়পি পৰিছে।

Image result for iraq anti government protest

আল জাজিৰাই প্ৰকাশ কৰা ইৰাকী মিলিটেৰীৰ এক বিবৃত্তিত কোৱা হৈছে যে দক্ষিণ ইৰাকত আইন আৰু নিৰাপত্তা বাহাল ৰাখিবলৈ নিৰাপত্তাৰক্ষী মোতায়েন কৰাৰ পিছতে অধিক তীব্ৰতৰ হৈ পৰে চৰকাৰ বিৰোধী আন্দোলন। ইফালে খবৰ অনুসৰি, ৰাষ্ট্ৰখনত সৃষ্টি হোৱা এনে পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কৰ্তব্যত গাফিলতি কৰাৰ অভিযোগত লেফটেনেন্ট জেনেৰেল জামিল আল চাম্মাৰীক নিলম্বনৰ নিৰ্দেশ দিছে ইৰাকৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী আদেল আব্দুল মাহদীয়ে।

Image result for iraq anti government protest

ইৰাকৰ নিৰাপত্তা বিভাগৰ এক সূত্ৰৰ খবৰ অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে চৰকাৰ বিৰোধী আন্দোলন প্ৰতিহত কৰিবলৈ নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে ব্যৱহাৰ কৰা কন্দুৱা গেছ আৰু গুলীচালনাত কমেও ২৩৩ জন লোক আহত হয়। আনহাতে এই প্ৰতিবাদৰ মাজতে নজফত থকা ইৰাণী বানিজ্য দূতাবাসত অগ্নিসংযোগ কৰে ক্ষুব্ধ আন্দোলনকাৰীয়ে। উল্লেখ্য যে, বুধবাৰে নজফৰ ইৰাণী বানিজ্য দূতাবাসৰ সন্মুখত নিৰাপত্তীৰক্ষী আৰু প্ৰতিবাদকাৰীৰ মাজৰ সংঘাতত ৪৭জন আৰক্ষী কৰ্মী আহত হয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি