শেহতীয়া খবৰ
আজি প্ৰয়াগৰাজলৈ ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দ  •  ছো’ৱাইন ফ্লুত আক্ৰান্ত অমিত শ্বাহ, টুইটাৰ যোগে সকলোৰে পৰা আৰ্শীবাদ বিচাৰিলে শ্বাহে  •  শিৱসাগৰৰ খৰিকটীয়া আলিত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ১  •  আজি তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুজৰাটলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  পেঙাৰীত শিশু-মহিলাসহ ২০জন অবৈধ বাংলাদেশী আটক  •  পুৱাই প্ৰবল ভূমিকম্পই জোকাৰিলে নিকোবৰ...  •  এমাহ পাছত নৌ সেনাৰ যন্ত্ৰৰে উদ্ধাৰ মেঘালয়ৰ কয়লাখনিত শ্ৰমিকৰ মৃতদেহ, VIDEO  •  আজি শিল্পী দিৱস, ৰূপকোঁৱৰক সোঁৱৰি ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী  •  আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি

গোলাঘাটত চিকিৎসালয়ৰ বাথৰুমত ওলাল কয়দীৰ মৃতদেহ, পৰিয়ালৰ মতে এয়া পৰিকল্পিত হত্যা

128

ডিজিটেল সংবাদ, গোলাঘাটঃ গোলাঘাট জিলাৰ কাৰাগাৰত হত্যাৰ অভিযোগত যোৱা ১১ বছৰে কাৰাৱাস খাটি থকা এজন কয়দীৰ বুধবাৰে চিকিৎসালয়ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱা ঘটনাই চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ জানিব পৰা মতে, গোলাঘাট শ্বহীদ কুশল কোঁৱৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়ৰ বাথৰুমত বুধবাৰে কয়দীজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হয়৷

উল্লেখ্য যে, হত্যাৰ অভিযোগত ১১ বছৰ পূৰ্বে আদালতে যাৱজ্জীৱন কাৰাদণ্ড ঘোষণা কৰিছিল বিদ্যাসাগৰ ৰবিদাস নামৰ ব্যক্তিজনক৷ বিগত ১১ বছৰে তেওঁ গোলাঘাট জিলাৰ বগৰীজেং কাৰাগাৰত বন্দী জীৱন পাৰ কৰি আছিল৷ শনিবাৰে কয়দীজনৰ স্বাস্থ্যৰ অৱনতি ঘটাত তেওঁক গোলাঘাটৰ অসামৰিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয়৷ ইয়াৰ পিছতে বুধবাৰে পুৱা তেওঁৰ মৃতদেহ চিকিৎসালয়খনৰ বাথৰুমৰ ভিতৰত উদ্ধাৰ কৰে চিকিৎসা কৰ্মীয়ে৷

ইফালে এই ঘটনা এক পৰিকল্পিত হত্যাকাণ্ড বুলি অভিযোগ কৰিছে কয়দীজনৰ পৰিয়ালৰ লোকে৷ পৰিয়ালৰ লোকে দাবী কৰা মতে, কয়দীজন কোনো গুৰুতৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ থকা নাছিল৷ তেনে পৰিস্থিতিৰ বাথৰুমৰ ভিতৰত কয়দীজনৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱাক লৈ ৰহস্যৰ সৃষ্টি হৈছে৷ ঘটনা সন্দৰ্ভত আৰক্ষীয়ে তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি