শেহতীয়া খবৰ
টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ  •  কি খাইছে ঘৰৰ ভিতৰতে আবদ্ধ স্পেনিছ গাৰ্ডেনৰ বাসিন্দাসকলে, VIDEO

চীনত কোৰোনা ভাইৰাছে প্ৰাণ ল’লে প্ৰায় ১৮০০ লোকৰ…

330

ডিজিটেল ডেস্কঃ সংহাৰী ৰূপ ধাৰণ কৰা কোৰোনা ভাইৰাছে চীনত প্ৰাণ ল’লে ১৭৮৯ ৰো অধিক লোকৰ। যোৱা সোমবাৰে চীনত এই ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ প্ৰাণ হেৰুৱাইছে ৯৮ জন লোকে। ইয়াৰে ৯৩ গৰাকী ৰোগী চীনৰ হুৱাই প্ৰান্তৰ। চীনৰ সংবাদমাধ্যমৰ খবৰনুসৰি, এই ভাইৰাছত প্ৰতিদিনে আক্ৰান্ত হৈছে ১৮০৭ গৰাকী লোক। বৰ্তমান চীনত ৭২,৪৩৬ গৰাকী লোক কোৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ আছে। প্ৰাপ্ত খবৰুনসৰি, কোৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত চীনৰ ১১,৭৪১ গৰাকী ৰোগীৰ অৱস্থা বৰ্তমানেও সংকটজনক। ইফালে চিকিৎসা দান কৰি আৰোগ্য লাভ কৰা ১,২২৩ গৰাকী লোকক ঘৰলৈ যাবলৈ দিয়া হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি