শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

কেৰালাৰ বানাক্ৰান্তলৈ কংগ্ৰেছী সাংসদ-বিধায়কৰ এমাহৰ দৰমহা

185

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভয়াৱহ বানত বিধস্ত হৈ পৰিছে সমগ্ৰ কেৰালা। কেন্দ্ৰই ৫০০ কোটিৰ বিশেষ সাহায্য ঘোষণা কৰাৰ লগতে বিভিন্ন দল-সংগঠন, প্ৰতিষ্ঠানে বান বিধ্বস্ত ৰাজ্যখনলৈ আগবঢ়াইছে সহায়ৰ হাত।

ইয়াৰ মাজতে ৰাজ্যখনৰ বানাক্ৰান্তসকলক সহায়ৰ বাবে আগবাঢ়ি আহিছে কংগ্ৰেছ। দলটোৰ সভাপতি ৰাহুল গান্ধীয়ে শনিবাৰে ঘোষণা কৰিছে যে কংগ্ৰেছৰ সমূহ সাংসদ, বিধায়ক আৰু বিধান পৰিষদৰ সদস্যই এমাহৰ দৰমহা কেৰালাৰ বানত ক্ষতিগ্ৰস্তসকলৰ বাবে আগবঢ়াব।

দলৰ মহাসচিব, ৰাজ্যসমূহৰ প্ৰভাৰী, প্ৰদেশ সমূহৰ অধ্যক্ষ আৰু বিধায়িনী দলৰ সৈতে হোৱা এক আলোচনাৰ অন্তত ৰাহুলে কয় কংগ্ৰেছৰসমূহ কাৰ্যকতাই কেৰেলাৰ লগতে অন্য বানপীড়িত ৰাজ্যসমূহতো পাৰ্যমানে সহায়ৰ হাত আগবঢ়াব।

বিৰোধী দলটোৰ সভাপতিগৰাকীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীক কেৰেলাৰ বানক ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ হিচাপে ঘোষণা কৰিবলৈকো দাবী জনাইছে। উল্লেখ্য যে কংগ্ৰেছশাসিত দুই ৰাজ্য পঞ্জাৱ আৰু কণাৰ্টকে কেৰেলালৈ ১০ কোটি টকাকৈ আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদানৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি