শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

কেৰালাৰ বানাক্ৰান্তলৈ কংগ্ৰেছী সাংসদ-বিধায়কৰ এমাহৰ দৰমহা

177

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভয়াৱহ বানত বিধস্ত হৈ পৰিছে সমগ্ৰ কেৰালা। কেন্দ্ৰই ৫০০ কোটিৰ বিশেষ সাহায্য ঘোষণা কৰাৰ লগতে বিভিন্ন দল-সংগঠন, প্ৰতিষ্ঠানে বান বিধ্বস্ত ৰাজ্যখনলৈ আগবঢ়াইছে সহায়ৰ হাত।

ইয়াৰ মাজতে ৰাজ্যখনৰ বানাক্ৰান্তসকলক সহায়ৰ বাবে আগবাঢ়ি আহিছে কংগ্ৰেছ। দলটোৰ সভাপতি ৰাহুল গান্ধীয়ে শনিবাৰে ঘোষণা কৰিছে যে কংগ্ৰেছৰ সমূহ সাংসদ, বিধায়ক আৰু বিধান পৰিষদৰ সদস্যই এমাহৰ দৰমহা কেৰালাৰ বানত ক্ষতিগ্ৰস্তসকলৰ বাবে আগবঢ়াব।

দলৰ মহাসচিব, ৰাজ্যসমূহৰ প্ৰভাৰী, প্ৰদেশ সমূহৰ অধ্যক্ষ আৰু বিধায়িনী দলৰ সৈতে হোৱা এক আলোচনাৰ অন্তত ৰাহুলে কয় কংগ্ৰেছৰসমূহ কাৰ্যকতাই কেৰেলাৰ লগতে অন্য বানপীড়িত ৰাজ্যসমূহতো পাৰ্যমানে সহায়ৰ হাত আগবঢ়াব।

বিৰোধী দলটোৰ সভাপতিগৰাকীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীক কেৰেলাৰ বানক ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ হিচাপে ঘোষণা কৰিবলৈকো দাবী জনাইছে। উল্লেখ্য যে কংগ্ৰেছশাসিত দুই ৰাজ্য পঞ্জাৱ আৰু কণাৰ্টকে কেৰেলালৈ ১০ কোটি টকাকৈ আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদানৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি