শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

পথাৰত নৰা জ্বলাই দিয়াৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ, জিলা উপায়ুক্তক নিৰ্দেশ জাৰি

585
  • পথাৰত অগ্নিসংযোগৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ উত্তৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী যোগী আদিত্যনাথ।
  • ৰাজ্যখনৰ কৃষকসকলে যাতে পথাৰত নৰা জ্বলাই নিদিয়ে তাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ নিৰ্দেশ জাৰি।
  • প্ৰত্যেকখন জিলাৰেই উপায়ুক্তসকলক কঢ়া নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে মুখ্যমন্ত্ৰী আদিত্যনাথে।
  • ৰাজ্যখনত নৰা জ্বলাই দিয়া কাৰ্যই ভয়াবহ ৰূপ ধাৰণ কৰিছে।
  • পথাৰত নৰা জ্বলাই দিয়াৰ বাবেই দিল্লী-এনচিআৰত প্ৰদূষণৰ মাত্ৰা অধিক বৃদ্ধি পোৱা বুলি দাবী বিশেষজ্ঞসকলৰ।
  • ইফালে পৰম্পৰাৰ নামত ৰাজ্যখনৰ কৃষকসকলে পথাৰত জ্বলাই দি আহিছে নৰা।
  • নৰা জ্বলাই দিলে ফচলৰ উৎপাদন ভাল হয় বুলি দাবী কৰি এই কাৰ্য কৰি আহিছে কৃষকসকলে।
  • যাৰ ফলত দিল্লী-এনচিআৰকে ধৰি উত্তৰ প্ৰদেশৰ বিভিন্ন অঞ্চলত প্ৰদূষণৰ বাবে অস্বস্তিকৰ হৈ পৰিছে সাধাৰণ জীৱন নিৰ্বাহ।
  • ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত দিনতেই সৃষ্টি হৈছে অন্ধকাৰৰ।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি