শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

বেটী বচাও শ্ল’গানে ঢুকি নোপোৱা মহানগৰীৰ এগৰাকী অসহায় নাৰী…

372

ডিজিটেল ডেস্কঃ যিসময়ত চৰকাৰে বেটী বচাও, বেটী পঢ়াও শ্ল’গান দি নাৰীৰ নিৰাপত্তা আৰু সবলিকৰণৰ কথা কয়, সেই সময়ত বহু ঘটনাই ইয়াৰ বিপৰীতে প্ৰতিচ্ছবি এখনে দাঙি ধৰে। নিউ গুৱাহাটীৰ ৰাজপথৰ দৃশ্য এয়া। পথৰ মাজত পৰি আছে এগৰাকী মহিলা। দৰিদ্ৰ এই মহিলাগৰাকী হয়তো মানসিকভাৱে ভাৰাসাম্যহীন।

মহিলাগৰাকী যি স্থানত বহি আছে, তাৰ সমীপতে আছে এটা ৰাজনৈতিক দলৰ কাৰ্যালয়। লোকসভা নিৰ্বাচন তুংগত। এই নিৰ্বাচনী ব্যস্ততাৰ মাজতেই বিজেপিৰ এটা নিৰ্বাচনী কাৰ্যালয়ৰ সন্মুখত অসহায় হৈ পৰি আছে এই মহিলাগৰাকী।  এই নিৰ্বাচনী কাৰ্যালয়ত থকা বা মানুহগৰাকীক দেখা কোনো লোকেই তেওঁক সহায় কৰিবল আগবাঢ়ি অহা নাই।

বেটী বচাও, বেটী পঢ়াও শ্ল’গান দিয়া সকলৰ সন্মুখতেই যেন চৰম উপেক্ষিত হৈছে এই মহিলাগৰাকী। অৱশেষত এই মহিলাগৰাকী সন্দৰ্ভত আৰক্ষীক খবৰ দিয়া হয়। কিয়নো যিকোনো মুহূৰ্ততে ৰাজপথৰ ওপৰত বহি থকা মহিলাগৰাকীৰ ওপৰেৰে পাৰ হৈ যাব পাৰে দ্ৰুতবেগী বাহন।

আৰক্ষীয়ে মহিলাগৰাকীক উদ্ধাৰৰ বাবে চেষ্টা কৰিলে যদিও, বহু সময় যুঁজি সফল নহ’ল। মহিলাগৰাকীক খাবলৈ পথৰ মাজতে কোনো লোকে দি যোৱা খাদ্য সামগ্ৰীৰ দৃশ্যও বন্দী হ’ল কেমেৰাত। খোদ মহানগৰীৰ ৰাজপথতে এতিয়া এইদৰে চৰম অৱহেলিত হৈ ৰয় মহিলা।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি