শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

আকৌ উত্তপ্ত সীমান্ত, এমাহত ৩বাৰকৈ ভাৰতত প্ৰৱেশ চীনা সৈন্যৰ

870

ডিজিটেল ডেস্কঃ চীনৰ সৈতে ক্ৰমাৎ সম্পৰ্কৰ অধিক অৱনতি ঘটিছে ভাৰতৰ। শেহতীয়া খবৰে এনে ইংগিতেই বহন কৰিছে। কেন্দ্ৰই চীনৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ উন্নতি ঘটা বুলি বাৰম্বাৰ দাবী কৰাৰ সময়তে যোৱা আগষ্ট মাহত চুবুৰীয়া দেশখনৰ সেনাই ৩ বাৰকৈ সীমান্ত অতিক্ৰমৰ চেষ্টা চলায়।

কেবাটাও সংবাদ সংস্থাই প্ৰকাশ কৰা বাতৰি অনুযায়ী উত্তৰাখণ্ডৰ বাৰাহোটিত আগষ্ট মাহত চীনা সেনাই বলপূৰ্বক ভাৰতীয় ভূ-খণ্ডত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা চলাইছিল। বাতৰিটোত কোৱা হৈছে যে ৬, ১৪ আৰু ১৫ আগষ্টত চীনা সৈন্যই নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখা অতিক্ৰমি ভাৰতীয় ভূখণ্ডৰ ৪ কিলোমিটাৰ ভিতৰত প্ৰৱেশ কৰে।

উল্লেখ্য যে বিগত বৰ্ষৰ জুনৰ পৰা ডোকলামক লৈ তিক্ততাপূৰ্ণ হৈ পৰিছিল চীন-ভাৰতৰ দ্বিপাক্ষিক সম্পৰ্ক। ৭৩ দিন ধৰি ভূটান সীমান্তত দুই দেশৰ সেনাই যুদ্ধংদেহি মনোভাৱেৰে অৱস্থান গ্ৰহণ কৰাৰ খবৰে দখল কৰিছিল সংবাদ মাধ্যমৰ শিৰোনাম। পৰৱৰ্তী সময়ত কেবালানি আলোচনাৰ অন্তত এই সমস্যাৰ অৱসান হোৱা বুলি দাবী কৰিছিল ভাৰতীয় বিদেশ মন্ত্ৰণালয়ে।

ভাৰতীয় বিদেশ মন্ত্ৰণালয়ৰ এই দাবীৰ মাজতে চেগা-চোৰোগাকৈ চীনা সৈন্যৰ আগ্ৰাসী মনোভাৱৰ বাতৰি সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশিত হৈ আহিছে। অৱশ্যে এনেধৰণৰ বাতৰিসমূহৰ সত্যতা এই পৰ্যন্ত স্বীকাৰ কৰা নাই চৰকাৰী সূত্ৰই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি