শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

আকৌ উত্তপ্ত সীমান্ত, এমাহত ৩বাৰকৈ ভাৰতত প্ৰৱেশ চীনা সৈন্যৰ

862

ডিজিটেল ডেস্কঃ চীনৰ সৈতে ক্ৰমাৎ সম্পৰ্কৰ অধিক অৱনতি ঘটিছে ভাৰতৰ। শেহতীয়া খবৰে এনে ইংগিতেই বহন কৰিছে। কেন্দ্ৰই চীনৰ সৈতে সম্পৰ্কৰ উন্নতি ঘটা বুলি বাৰম্বাৰ দাবী কৰাৰ সময়তে যোৱা আগষ্ট মাহত চুবুৰীয়া দেশখনৰ সেনাই ৩ বাৰকৈ সীমান্ত অতিক্ৰমৰ চেষ্টা চলায়।

কেবাটাও সংবাদ সংস্থাই প্ৰকাশ কৰা বাতৰি অনুযায়ী উত্তৰাখণ্ডৰ বাৰাহোটিত আগষ্ট মাহত চীনা সেনাই বলপূৰ্বক ভাৰতীয় ভূ-খণ্ডত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা চলাইছিল। বাতৰিটোত কোৱা হৈছে যে ৬, ১৪ আৰু ১৫ আগষ্টত চীনা সৈন্যই নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখা অতিক্ৰমি ভাৰতীয় ভূখণ্ডৰ ৪ কিলোমিটাৰ ভিতৰত প্ৰৱেশ কৰে।

উল্লেখ্য যে বিগত বৰ্ষৰ জুনৰ পৰা ডোকলামক লৈ তিক্ততাপূৰ্ণ হৈ পৰিছিল চীন-ভাৰতৰ দ্বিপাক্ষিক সম্পৰ্ক। ৭৩ দিন ধৰি ভূটান সীমান্তত দুই দেশৰ সেনাই যুদ্ধংদেহি মনোভাৱেৰে অৱস্থান গ্ৰহণ কৰাৰ খবৰে দখল কৰিছিল সংবাদ মাধ্যমৰ শিৰোনাম। পৰৱৰ্তী সময়ত কেবালানি আলোচনাৰ অন্তত এই সমস্যাৰ অৱসান হোৱা বুলি দাবী কৰিছিল ভাৰতীয় বিদেশ মন্ত্ৰণালয়ে।

ভাৰতীয় বিদেশ মন্ত্ৰণালয়ৰ এই দাবীৰ মাজতে চেগা-চোৰোগাকৈ চীনা সৈন্যৰ আগ্ৰাসী মনোভাৱৰ বাতৰি সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশিত হৈ আহিছে। অৱশ্যে এনেধৰণৰ বাতৰিসমূহৰ সত্যতা এই পৰ্যন্ত স্বীকাৰ কৰা নাই চৰকাৰী সূত্ৰই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি