শেহতীয়া খবৰ
কাছাৰৰ কোৰোনাত আক্ৰান্ত চজিবুৰৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকা ৩ জনক কোৱাৰেন্টাইনলৈ প্ৰেৰণ, নিজামুদ্দিনলৈ যোৱা কাছাৰৰ ১২ জনৰ ৬জনক চিনাক্ত  •  টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ

দিল্লীৰ চৰকাৰী বিদ্যালয় ভ্ৰমণ কৰিব আমেৰিকাৰ ফাৰ্ষ্ট লেডী মেলানীয়া ট্ৰাম্পে, অনুষ্ঠানলৈ কেন্দ্ৰই নিমন্ত্ৰণেই নকৰিলে কেজৰিৱাল-চিছোদিয়াক…

1,121

ডিজিটেল ডেস্কঃ ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত ভাৰতলৈ আহিব আমেৰিকাৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ডনাল্ড ট্ৰাম্প আৰু তেওঁৰ পত্নী মেলানীয়া ট্ৰাম্প। ৩৬ ঘন্টাৰ বাবে ভাৰত ভ্ৰমনলৈ অহা এই কালছোৱাত দিল্লীৰ চৰকাৰী বিদ্যালয়লৈ যাব আমেৰিকাৰ ফাৰ্ষ্ট লেডী মেলানীয়া ট্ৰাম্প। দিল্লীৰ চৰকাৰী বিদ্যালয়ত প্ৰদান কৰা হেপীনেছ ক্লাছ প্ৰত্যক্ষ কৰিব তেওঁ।

এই অনুষ্ঠানত আন কেবাগৰাকী বিশিষ্ট লোক উপস্থিত থাকিব। পিছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আয়োজন কৰা এই অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিবলগীয়া লোকৰ তালিকাত নাম নাই দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱাল আৰু উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াৰ। আম আদমী পাৰ্টীৰ এক সূত্ৰই এই কথা সদৰি কৰিছে।

উল্লেখ্য যে, পূৰ্বে যি তালিকা প্ৰস্তুত কৰা হৈছিল সেই তালিকাত নাম আছিল কেজৰিৱাল আৰু চিছোদিয়াৰ। তেওঁলোকে মেলানীয়া ট্ৰাম্পক দক্ষিণ দিল্লী চৰকাৰী বিদ্যালয়লৈ আদৰাৰ কথা আছিল। বিশেষ অতিথি হিচাপে চৰকাৰী বিদ্যালয় ভ্ৰমন কৰিব মেলানীয়া ট্ৰাম্পে। বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ সৈতে তেওঁ কিছু সময় মত বিনিময়ো কৰিব।

ভিভিআইপি সকল আহিবলগীয়া এই অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকিবলগীয়া লোকসকলৰ তালিকাৰ পৰা কেন্দ্ৰই তেওঁলোকৰ নাম কৰ্তন কৰা বুলি আপে অভিযোগ কৰিছে। উল্লেখ্য যে, দিল্লীৰ উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াই দুবছৰ পূৰ্বে আৰম্ভ কৰিছিল হেপীনেছ পাঠ্যক্ৰম। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ মনৰ পৰা হতাশা তথা ভাগৰ আতৰাবৰ বাবে এই পাঠ্যক্ৰমৰ আৰম্ভ কৰা হৈছিল। এই পাঠ্যক্ৰমৰ অংশস্বৰূপে দৈনিক প্ৰতিটো শ্ৰেণীকোঠাতে ৪০ মিনিটৰ শিক্ষা প্ৰদান কৰা হয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি