শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

173

ডিজিটেল সংবাদ, চেঙাঃ বৰপেটা জিলাৰ তাৰাবাৰী থানাৰ অন্তৰ্গত ৰৌমাৰী পাথাৰত বৃহস্পতিবাৰে আবেলি এখন ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজন লোক থিতাতে নিহত হয়। নিহত লোকজন ৰৌমাৰী পাথাৰৰে কয়েদ আলী(৫২) বুলি জানিব পৰা গৈছে। মৃত লোকজনে খুজিমাগি পৰিয়াল পোহপাল দিছিল। আজিও ভিক্ষা খুজিবলৈ ওলাই গৈছিল লোকজন।

এএছ১৫-চি-৯৩২৬ নম্বৰৰ ট্ৰেক্টৰখনে পূব বৰপেটাৰ গৰেমৰী চ’কৰ পৰা ৰৌমাৰী পাথাৰৰ গাতে লাগি থকা ব্ৰহ্মপুত্ৰ ঘাটলৈ চিমেন্ট কঢ়িয়াই নিয়া অৱস্থাতেই এই শোকাৱহ দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হয়। ঘটনাৰ খবৰ পাই তাৰাবাৰী আৰক্ষী থানাৰ আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ মৃতদেহ আৰু দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত টেক্টৰখন থানালৈ লৈ আহে।

প্ৰায় ডেৰকুৰি বছৰে খুজি মাগি ফুৰা দুটি সন্তানৰ পিতৃ মৃত কয়েদ আলী অঞ্চলটোৰ অতি পৰিচিত লোক আছিল। তেওঁৰ মৃত্যুত অঞ্চলটোত শোকৰ ছাঁ পৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি