শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

প্ৰদীপ দত্ত ৰায়ৰ বিৰুদ্ধে ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিৰ এজাহাৰ দাখিল

421

ডিজিটেল সংবাদ, নুমলীগড়ঃ তথাকথিত বিজেপি নেতা প্ৰদীপ দত্ত ৰায়ে অসমীয়া ছাত্ৰ ছাত্ৰীক শিলচৰৰ অসম বিশ্ববিদ্যালয়ত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত আন্দোলন নকৰিবলৈ সকিয়াই দিয়াৰ লগতে অসমীয়া ছাত্ৰ ছাত্ৰীসকলক পঢ়াৰ পৰা বঞ্চিত কৰিব বুলি ভাবুকি দিয়া কাৰ্য্যক তীব্র গৰিহণা দিছে মৰঙি আঞ্চলিক ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে। এই সন্দর্ভত ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে প্ৰদীপ দত্ত ৰায়ৰ ওপৰত গোচৰ ৰুজু কৰিছে নুমলীগড় আৰক্ষী থানাত।

ভৱিষ্যতে অসম আৰু অসমীয়াৰ ওপৰত এনে সাম্প্রদায়িক মন্তব্য নিদিবলৈ সকিয়াই দিলে ছাত্ৰ মুক্তি সংগ্ৰাম সমিতিয়ে। লগতে অসমীয়া আৰু বাঙালীৰ মাজত বিভেদ সৃষ্টি কৰিব বিচৰা এই তথাকথিত নেতাক অতিশীঘ্ৰেই গ্ৰেপ্তাৰ কৰি উচিত শাস্তি দিবলৈ আৰু অসম বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অসমীয়া ছাত্ৰ ছাত্ৰী সকলক নিৰাপত্তা সুনিশ্চিত কৰিবলৈ চৰকাৰক দাবী আৰু আহ্বান জনাইছে ছাত্ৰ মুক্তিৰ মৰঙিৰ সাধাৰণ সম্পাদক পিন্টু গগৈয়ে। লগতে এই কাৰ্যসূচীত কৃষক মুক্তিৰ মৰঙি আঞ্চলিকৰ সাধাৰণ সম্পাদক দিপক শইকীয়া উপস্থিত থাকে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি