শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

আফগানিস্তানত বোমা বিস্ফোৰণত ৪ শিশুসহ নিহত ১২

124

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰ আফগানিস্তানত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে সেনা আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীক আক্ৰমণ কৰাৰ লক্ষ্যৰে নিক্ষেপ কৰা এক বোমা বিস্ফোৰণত নিহত হৈছে ৪টি শিশুকে ধৰি আন ৮জন লোক।

আফগানিস্তানৰ শৌলগাৰা জিলাত হোৱা এই বিস্ফোৰণত আন ৬জন লোক আহত হয়। স্থানীয় আৰক্ষী প্ৰশাসনে এতিয়ালৈকে এই আক্ৰমণৰ লগত কোন সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জড়িত সেয়া সদৰী কৰা নাই।

পূৰ্বতে এনে বিস্ফোৰণ তালিবান সন্ত্ৰাবাদীয়ে সংঘটিত কৰি দেশখনত সন্ত্ৰাস সৃষ্টি কৰি আহিছে। সেয়েহে আৰক্ষীয়ে এই বিস্ফোৰণৰ আঁৰত তালিবান জড়িত থকাৰ সন্দেহ কৰিছে।

এতিয়ালৈকে কোনো সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনে বিস্ফোৰণৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ কৰা নাই। বুধবাৰে নিশা ১২বজাত সংঘটিত হৈছিল এই বিস্ফোৰণ কাণ্ড।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি