শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

আফগানিস্তানত বোমা বিস্ফোৰণত ৪ শিশুসহ নিহত ১২

130

ডিজিটেল ডেস্কঃ উত্তৰ আফগানিস্তানত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে সেনা আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীক আক্ৰমণ কৰাৰ লক্ষ্যৰে নিক্ষেপ কৰা এক বোমা বিস্ফোৰণত নিহত হৈছে ৪টি শিশুকে ধৰি আন ৮জন লোক।

আফগানিস্তানৰ শৌলগাৰা জিলাত হোৱা এই বিস্ফোৰণত আন ৬জন লোক আহত হয়। স্থানীয় আৰক্ষী প্ৰশাসনে এতিয়ালৈকে এই আক্ৰমণৰ লগত কোন সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন জড়িত সেয়া সদৰী কৰা নাই।

পূৰ্বতে এনে বিস্ফোৰণ তালিবান সন্ত্ৰাবাদীয়ে সংঘটিত কৰি দেশখনত সন্ত্ৰাস সৃষ্টি কৰি আহিছে। সেয়েহে আৰক্ষীয়ে এই বিস্ফোৰণৰ আঁৰত তালিবান জড়িত থকাৰ সন্দেহ কৰিছে।

এতিয়ালৈকে কোনো সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনে বিস্ফোৰণৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ কৰা নাই। বুধবাৰে নিশা ১২বজাত সংঘটিত হৈছিল এই বিস্ফোৰণ কাণ্ড।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি