শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

কোকৰাঝাৰত এবছুৰ উদ্যোগত বৈশাগু পালন, VIDEO

85

ডিজিটেল সংবাদ, কোকৰাঝাৰঃ এবছুৰ উদ্যোগত সোমবাৰে কোকৰাঝাৰত উলহ-মালহেৰে বৈশাগু পালন কৰা হয়। কোকৰাঝাৰ উচ্চতৰ মাধ্যমিক আৰু বহুমুখী খেলপথাৰত এবছুৰ উদ্যোগত অনুষ্ঠিত হোৱা বৈশাগু উৎসৱত পৰম্পৰা অনুসৰি কনিষ্ঠসকলে জ্যেষ্ঠজনক সেৱা কৰে।

উক্ত অনুষ্ঠানত এবছুৰ সভাপতি প্ৰমোদ বড়ো, ৰাজ্যসভাৰ প্ৰাক্তন সাংসদ তথা কোকৰাঝাৰ লোকসভা সমষ্টিৰ প্ৰাৰ্থী উৰ্খাও গৌৰা ব্ৰহ্মকে ধৰি সমাজৰ বিভিন্ন স্তৰৰ লোকে অংশগ্ৰহণ কৰে । বৈশাগুত অংশগ্ৰহণ কৰা সকলোৱেই গীতৰ তালে তালে নাচি বাগি আনন্দত মতলীয়া হৈ পৰে।

এবছুৰ সভাপতি প্ৰমোদ বড়োই সকলোলৈকে বিহুৰ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰি ধনাত্মক ৰাজনৈতিক পৰিবৰ্তনৰ হকে মাত মাতিছে ।
আনহাতে ইউপিপিএলৰ কোকৰাঝাৰ লোকসভা সমষ্টিৰ প্ৰাৰ্থী উৰ্খাও গৌৰা ব্ৰহ্মই বিহুৰ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিছে । বিহুৰ নামতে দুদিনকৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰৰ পৰা বিৰত থকা বুলি সদৰি কৰি উৰ্খাও গৌৰা ব্ৰহ্মই সাংবাদিকৰ এক প্ৰশ্নোত্তৰত কোকৰাঝাৰ লোকসভা সমষ্টিত তেওঁৰ বিজয়ক লৈ আশাবাদী বুলি মন্তব্য কৰে ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি