শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

পহিলা বহাগৰ দিনাই আনন্দ বজাৰ সাহিত্য সভাই ঘৰে ঘৰে গৈ জ্যেষ্ঠ ব্যক্তিক জনালে সম্বৰ্দ্ধনা

18

ডিজিটেল সংবাদ, শালবাৰীঃ বাক্সাৰ শালবাৰীৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ঘৰে ঘৰে গৈ সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন সাহিত্য সভাৰ৷ অসম সাহিত্য সভাৰ হৈ আনন্দ বজাৰ সাহিত্য সভাৰ এই কাৰ্যসূচী৷ সোমবাৰে আনন্দ বজাৰ সাহিত্য সভাৰ কেবাগৰাকী বিষয়ববীয়া তথা সদস্যই বৃহত্তৰ আনন্দ বজাৰ অঞ্চলৰ তিনিগৰাকী জ্যেষ্ঠ ব্যক্তি ক্ৰমে ৰৌমাৰী গাঁওৰ প্ৰফুল্ল দাস, ২ নং ডুমৰুগুৰিৰ গৰ্গৰাম নাথ আৰু ভকুৱামাৰীৰ আয়নাল হকৰ নিজা বাসভৱনলৈ গৈ ফুলাম গামোচা আৰু সম্বৰ্দ্ধনা পত্ৰৰে ব’হাগ বিহুৰ ওলগ জনায়৷

স্মৰ্তব্য যে,অসম তথা নিজ নিজ অঞ্চলত শিক্ষা,সাহিত্য,সংস্কৃতি,সমাজসেৱা আদি বিভিন্ন দিশত অৱদান যোগোৱা ৬০ উৰ্দ্ধৰ বিশিষ্ট ব্যক্তিক আজি কিছু বছৰ ধৰি অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰচেষ্টাত পহিলা ব’হাগৰ দিনটোক নিজৰ দিন হিচাপে লৈ ঘৰে ঘৰে গৈ সম্বৰ্দ্ধনা জনোৱা অনুষ্ঠান পালন কৰি আহিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি