শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

বিজেপি-আৰএছএছৰ ৰাজহুৱা অনুষ্ঠান বন্ধ কৰকঃ অখিল গগৈ

387

ডিজিটেল ডেস্কঃ শুকুৰবাৰে সংবাদমেলযোগে কৃষক নেতা অখিল গগৈৰ আহ্বান- বিজেপি-আৰ এছ এছৰ সকলো ৰাজহুৱা অনুষ্ঠান বন্ধ কৰক, ৰাজহুৱা অনুষ্ঠানলৈ আমন্ত্ৰণ নজনাব বিজেপি-আৰ এছ এছ নেতাক। তদুপৰি, নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কক লৈ কৰ্মচাৰী পৰিষদে কোনো কাৰ্যসূচী লোৱা দেখা নাই, অন্ততঃ এদিন হ’লেও কৰ্মবিৰতিৰে বিৰোধিতা কৰক কৰ্মচাৰী পৰিষদে। বাঙালীভাষী ৰাইজেও এই বিধেয়কৰ বিৰোধিতা কৰক, নহ’লে বিৰোধিতা কৰা নাই বুলি সদায় বদনাম থাকি যাব। সংবাদমেলত এইদৰে ক’লে কৃষক নেতা অখিল গগৈয়ে।

লগতে অখিল গগৈয়ে এইবাৰ মাঘ বিহুত যাতে প্ৰতিবাদ বন্ধ নকৰে অসমবাসীয়ে, নহ’লে সুবিধা ল’ব বিজেপিয়ে বুলি কোৱাৰ উপৰিও তেওঁ কয়- ইতিমধ্যে ঘোষণা কৰিছে নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক গৃহীত কৰিব বুলি। ১৪ জানুৱাৰীৰ পূৰ্বে বিধেয়কৰ প্ৰতিলিপি দাহ কৰক, ভেলাঘৰৰ সন্মুখত গামোচা পতাকা উত্তোলন কৰক, ঘৰৰ সন্মুখত একোখনকৈ গামোচা আঁৰি দিয়ক, মেজি জুইয়ে বিধেয়কৰ প্ৰতিলিপি জ্বলাবলৈ দিয়া নাই, কাৰণ মেজি জুই পৱিত্ৰ বুলি মানে অসমীয়াই। মেজি জ্বলোৱা সময়ত বিধেয়ক বাতিলৰ শ্লোগান দিয়ক, লগতে বিহু পাতিবলৈ বিজেপি–আৰ এছ এছ নেতাৰ পৰা বৰঙণি নল’বলৈ আহ্বান কৃষক নেতা অখিল গগৈৰ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি