শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

শ্ৰমিকক মৃত্যুৰ মুখলৈ থেলা বিজেপিক ভোট নিদিবঃ কাগজ কল কৰ্মচাৰী ইউনিয়নৰ আহ্বান..

32

ডিজেটেল সংবাদ, শিলচৰঃ আলোচনাপন্থী ডি এইচ ডিৰ অধ্যক্ষ দিলীপ নুনিচাৰ পিচত এইবাৰ বিজেপিৰ বিৰোধিতা কৰিছে এইচ পি চি পেপাৰ মিলছ ৰিভাইভেল একচন কমিটীয়ে । দিলীপ নুনিছাই মুকলিভাৱে কংগ্রেছক সমৰ্থন কৰাৰ বিপৰীতে এইচ পি চি পেপাৰ মিলছ ৰিভাইভেল একচন কমিটীয়ে পৰোক্ষভাৱে কংগ্রেছক সমৰ্থন কৰিছে । প্রধান মন্ত্রী নৰেন্দ্র মোডী আৰু মুখ্যমন্ত্রী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল নেতৃত্বাধীন কেন্দ্র আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ কাৰ্যকালত অসমৰ দুটাকৈ কাগজ কল বন্ধ হোৱাৰ লগতে বিগত ২৮ মাহ ধৰি দৰমহাৰ পৰা বঞ্চিত হৈছে কাগজ কলৰ কৰ্মচাৰী সকল। প্রত্যক্ষ আৰু পৰোক্ষভাবে ২ লক্ষাধিক লোক ক্ষতিগ্রস্ত হোৱাৰ লগতে অনাহাৰে আৰু বিনা চিকিৎসাই ৫৩ গৰাকী কৰ্মচাৰীৰ মৃত্যু হৈছে । সেয়ে, শ্ৰমিক হত্যাকাৰী বিজেপিক ভোট নিদিবলৈ মুকলি ভাবে ৰাইজক আহ্বান জনাইছে এইচ পি চি পেপাৰ মিলছ ৰিভাইভেল একচন কমিটীয়ে । সোমবাৰে শিলচৰত আয়োজিত এক সংবাদ মেলত ৰাইজলৈ এই আহ্বান জনায় সংগঠনটোৰ নেতৃত্বই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি