শেহতীয়া খবৰ
ওদালগুৰি চহৰত ব্যৱসায়ীসকলৰ স্বতঃস্ফূৰ্ত বন্ধ পালনেৰে প্ৰতিবাদ  •  মণিপুৰৰ খুদেংথাবিত ৩৬খন সোণৰ বিস্কুটসহ এজনক গ্ৰেপ্তাৰ  •  আই পি এলত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ সৈতে চুক্তিৱদ্ধ অসমৰ ৰিয়ান পৰাগ  •  আই পি এলত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ সৈতে চুক্তিৱদ্ধ অসমৰ ৰিয়ান পৰাগ  •  আই পি এলত ৰাজস্থান ৰয়েলছৰ সৈতে চুক্তিৱদ্ধ অসমৰ ৰিয়ান পৰাগ  •  শীতৰে সেমেকা ৰাতি, বস্ত্ৰবিহীনজনৰ বাবে কৰিব নোৱাৰো নেকি একো আমি...  •  শীতৰে সেমেকা ৰাতি, বস্ত্ৰবিহীনজনৰ বাবে কৰিব নোৱাৰো নেকি একো আমি...  •  চিবিআইৰ সঞ্চালক এম নাগেশ্বৰ ৰাওৰ পদোন্নতি  •  সোণতলীত আৰক্ষীৰ অভিযান, বৃহৎ পৰিমাণৰ গাঞ্জা খেতি ধ্বংস  •  'মেকফি নব'ৰ দৰে বঙাইগাঁৱতো আছে নাককাটি পাহাৰ, পৰ্যটক নাহে, যায় উদণ্ড ল'ৰা, VIDEO

সুধাকণ্ঠই ১০ বছৰ বয়সতে প্ৰথম বাণীবদ্ধ কৰা গীতটি, চাওঁক VIDEO

1,796

ডিজিটেল  ডেস্কঃ সুধাকণ্ঠৰ এটা গীত ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈছে। ‘কোন কলীয়াই যমুনা পাৰতে বজাই’ শীৰ্ষক এই গীতটো ভূপেন হাজৰিকাই গাইছিল ১০ বছৰ বয়সতে। ১৯২৬চনৰ ৮ ছেপ্টেম্বৰত জন্মগ্ৰহণ কৰা ভূপেন হাজৰিকাই প্ৰথম বাণীবদ্ধ কৰা গীত আছিল এইটো। তেতিয়া ভূপেন হাজৰিকাৰ বয়স আছিল মাত্ৰ ১০ বছৰ।

ধ্ৰুৱজ্যোতি ডেকা নামৰ এজন লোকে সংগ্ৰহ কৰি ৰাখিছিল এই গীতটি। শিশু ভূপেন হাজৰিকাৰ এই গীতটিয়ে এতিয়া তেওঁৰ গুণমুগ্ধৰ মাজত ব্যাপক চৰ্চা লাভ কৰিছে। সেই কালজয়ী আৰু দুষ্প্ৰাপ্য গীতটিৰ বাণীবদ্ধ অংশ এয়া-

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি