শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

ছলমানৰ ‘ভাৰত’ শনিবাৰে প্ৰৱেশ কৰিব ১০০ কোটিৰ ক্লাৱত…

246

ডিজিটেল ডেস্কঃ ছবিঘৰত ছলমানৰ ছবি ভাৰতলৈ দৰ্শকে আগবঢ়াইছে অভূতপূৰ্ব সহাঁৰি। মুক্তিৰ প্ৰথমদিনাই ছবিখনে কেৱল ভাৰততে উৰ্পাজন কৰিছিল ৪২.৩০ কোটি টকা। দ্বিতীয় দিনা ৩১ কোটি টকা আৰু তৃতীয় দিনাচ অথাৎ যোৱা শুকুৰবাৰে ছবিখনে উপাৰ্জন কৰে ২৫ কোটি টকা। মুক্তিৰ ৩ দিনৰ অন্তত ছবিখনে কেৱল ভাৰততে উপাৰ্জন কৰিলে প্ৰায় ৯৬ কোটি টকা।

ছবিখনলৈ দৰ্শকে দিয়া সহাঁৰিলৈ চাই শনিবাৰে যে ছবিখনে ১০০ কোটিৰ ক্লাৱত অন্তভূক্ত হ’ব সেয়া নিশ্চিত। উল্লেখ্য যে, প্ৰায় ১০০ কোটি টকাৰ বাজেটৰ পৰিচালক আলী আব্বাছ জফৰৰ এই ছবিখন ৭০ খন দেশৰ ১৩০০ খন স্কীণত মুক্তি দিয়া হৈছিল। ছবিখনত কেটৰীণা আৰু দীশা পাটানীৰ দমদাৰ অভিনয়ে দৰ্শকৰ মন জয় কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি