শেহতীয়া খবৰ
টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ  •  কি খাইছে ঘৰৰ ভিতৰতে আবদ্ধ স্পেনিছ গাৰ্ডেনৰ বাসিন্দাসকলে, VIDEO

বটদ্ৰৱা থানৰ নামলগোৱানী মিনতি বৰাৰ বিয়োগ

34

ডিজিটেল সংবাদ, বটদ্ৰৱাঃ নগাঁও জিলাৰ বটদ্ৰৱা বৰহিছা গাঁৱৰ নিৱাসী মিনতি বৰাৰ বৃহস্পতিবাৰে পুৱা নিজ বাসগৃহত বিয়োগ হয়। ৬৫ বছৰীয়া মিনতি বৰা বিগত কিছু বছৰ ধৰি মধুমেহ আৰু উচ্চ ৰক্তচাপত জনিত ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ চিকিৎসাধীন হৈ আছিল। ‘সুন্দৰী’ বুলি খ্যাত ধৰ্মপ্ৰাণ আইমাতৄ গৰকী সুদীৰ্ঘ ৩০ বছৰ ধৰি বটদ্ৰৱা থানৰ আইসকলৰ নাম প্ৰসংগত অংশ গ্ৰহণ কৰি পৰৱৰ্তী সময়ত নৰোৱা সত্ৰৰ নামলগোৱানী হৈ গুৰুসেৱাত ব্ৰতী হৈছিল।

সৰবৰহী, মৃদুভাষী, সৰল মনৰ আইমাতৄ গৰাকীৰ বিয়োগত বটদ্ৰৱা নৰোৱা সত্ৰৰ সত্ৰাধিকাৰ দেৱানন্দ দেৱগোস্বামী, বটদ্ৰৱা শলগুৰি আৰু নৰোৱা সত্ৰৰ আইমাতৄ সকলকে প্ৰমুখ্য কৰি বিভিন্নজনে গভীৰ শোক প্ৰকাশ কৰিছে। বৃহস্পতিবাৰে শতাধিক গুণমুগ্ধৰ উপস্থিতিত বটদ্ৰৱাৰ আকাশী গংগাৰ পাৰত মিনতি বৰাৰ শেষকৃত্য সম্পন্ন কৰা হয়। মৃত্যুৰ সময়ত মিনতি বৰাই এজন পুত্ৰ, দুগৰাকী জীয়ৰী, জোৱাই, বোৱাৰী, নাতি-নাতিনী সহ বহু আত্মীয় স্বজনক ইহ সংসাৰত এৰি থৈ যায়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি