শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

আহমেদাবাদ আৰক্ষীৰ জালত বঙালমৰাৰ প্ৰবঞ্চক …

ডিজিটেল সংবাদ, বিহপুৰীয়া: নকল সোণ আৰু জাল নোট প্ৰদানৰ নামত প্ৰবঞ্চনা কৰি আহমেদাবাদ আৰক্ষীৰ জালত পৰিল লখিমপুৰৰ বঙালমৰাৰ এজন প্ৰবঞ্চক ৷ জানিব পৰা মতে আহমেদাবাদৰ খাৰীয়া আৰক্ষী থানাৰ  এ-১১১৯১০০৫২১০১৩৯/২০২১ নম্বৰ গোচৰ তথা ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ ৪০৬/৪২০/১১৪ ধাৰাত পঞ্জীভুক্ত গোচৰৰ ভিত্তিতে কালি আহমেদাবাদ আৰক্ষীয়ে বঙালমৰাৰ ডি ৰিজাৰ্ভৰ পৰা গ্ৰেপ্তাৰ কৰে জেহিৰুল ইছলাম(১৮) নামৰ প্ৰবঞ্চকটোক ৷

বিহপুৰীয়া আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত বঙালমৰা আৰক্ষী চকীৰ আৰক্ষীৰ সহযোগতে আহমেদাবাদৰ আৰক্ষীৰ দলটোৱে প্ৰবঞ্চকটোক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয় ৷ প্ৰবঞ্চকটোৱে আন কেইবাজনো সহযোগীৰ সহযোগত আহমেদাবাদৰ এজন লোকৰ পৰা প্ৰবঞ্চনাৰে ২০ লাখ টকা আত্মসাৎ কৰিছিল ৷

ইতিমধ্যে আহমেদাবাদ আৰক্ষীয়ে শনিবাৰে প্ৰবঞ্চক জেহিৰুলক লখিমপুৰ আদালতত হাজিৰ কৰাই নিজৰ জিম্মাত লয় ৷ উল্লেখযোগ্য যে, দীৰ্ঘদিনৰ পৰা বিহপুৰীয়া আৰক্ষী থানাৰ বঙালমৰাত এটা চক্ৰই জাল নোট আৰু নকল সোন যোগান ধৰি ৰাজ্যৰ লগতে বহিঃৰাজ্যৰ একাংশ লোকক প্ৰবঞ্চনা কৰি আহিছে ৷ আহমেদাবাদ আৰক্ষীয়ে এটা প্ৰবঞ্চকক কৌশলেৰে আটক কৰে যদিও এই কাণ্ডৰ লগত জড়িত বাকী প্ৰবঞ্চক কেইটাক কৰায়ত্ত কৰিবলৈ সক্ষম নহ’ল ৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি