শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত পুৱাই অঘটন, ডাম্পাৰৰ খুন্দাত মৃত্যু পথচাৰীৰ

233

ডিজিটেল সংবাদ, বঙাইগাঁওঃ বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যোৱা ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অব্যাহত আছে ডাম্পাৰৰ দৌৰাত্ম৷ বৃহস্পতিবাৰে পুৱাই সিদলসতীত ডাম্পাৰৰ খুন্দাত মৃত্যু হয় এজন লোকৰ৷ লোকজনক ৩ নং নাচনগুৰি গাঁৱৰ আলি আকবৰ বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে৷

উল্লেখ্য যে, এই অঞ্চলত দীৰ্ঘদিন ধৰি ডাম্পাৰে সন্ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰি আহিছে৷ সিদলসতী বজাৰ এলেকাৰ লগতে কেবাখনো বিদ্যালয় থকাৰ পিছতো প্ৰশাসনে নাকী লগাব পৰা নাই এই পথেৰে চলাচল কৰা ডাম্পাৰসমূহক৷

তীব্ৰবেগত চলা ডাম্পাৰসমূহে স্কুলীয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ জীৱনলৈও ভাবুকি কঢ়িয়াই আনিছে৷ আনহাতে বৃহস্পতিবাৰে লোকজনক খুন্দিয়াই পলায়ন কৰে ডাম্পাৰখনে৷ ফলত উত্তেজিত ৰাইজে অৱৰোধ কৰে ৰাজপথ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি