শেহতীয়া খবৰ
ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ সাহায্যৰে পশু চিকিৎসা বিভাগৰ প্ৰশিক্ষণঃ আত্মসহায়ক গোটৰ মাজত গৰু, গাহৰি বিতৰণ  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  পুনৰ উত্তপ্ত মৰিয়নিঃ নাগালেণ্ড সীমান্তৰ পৰা অসম আৰক্ষী প্ৰত্যাহাৰ কৰাৰ পাছতে নগাই আঁৰিলে ফলক  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ৰবী কুমাৰলৈ পুৰস্কাৰৰ বৰষুণঃ চাকৰি, টকা, মাটি..  •  ঢকুৱাখনাত প্ৰয়াত সংবাদসেৱী অনিৰ্বাণ বৰগোঁহাইৰ স্মৃতিচাৰণ সভা...  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  মিজোৰাম ভ্ৰমণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ জাৰি কৰা নিৰ্দেশনা প্ৰত্যাহাৰ অসম চৰকাৰৰ  •  ভাৰতীয় হকী দলটোত দলিত খেলুৱৈ থকাৰ বাবেই পৰাস্ত হ'লঃ হকী খেলুৱৈৰ ঘৰৰ সন্মুখত আতচবাজী ফুটাই উল্লাখ তথাকথিত উচ্চ বৰ্ণৰ

বালাজান তিনালী ব্যৱসায়িক সন্থাৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস উদযাপন…

ডিজিটেল সংবাদ, কোকৰাঝাৰ: কোকৰাঝাৰ সদৰ চহৰৰ নাতিদূৰৈৰ বালাজান তিনালীত দেওবাৰে বালাজান তিনালী ব্যৱসায়িক সন্থাৰ প্ৰথম প্ৰতিষ্ঠা দিৱস অনুষ্টুপীয়াকৈ পালন কৰা হয় । সম্পূৰ্ণ কোভিড প্ৰট’ক’ল মানি লৈ বালাজান তিনালীত ৰাতিপুৱা ৮:৩০ বজাত সন্থাৰ পতাকা উত্তোলন কৰে বালাজান তিনালী ব্যৱসায়িক সন্থাৰ সভাপতি ধনঞ্জয় নাথে ।

মাথোঁ পতাকা উত্তোলনেৰে প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ আনুষ্ঠানিকতা সম্পন্ন কৰা উক্ত প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ কাৰ্যসূচীত পতাকা উত্তোলন কৰি সন্থাৰ সভাপতি ধনঞ্জয় নাথে ব্যৱসায়ীসকলে বৰ্তমানে ভূগি অহা বিভিন্ন সমস্যাৰ বিষয়ে আলোকপাত কৰি কোভিডত্তোৰ কাল শেষ হোৱাৰ পিছতে ব্যৱসায়ীসকল সাময়িক সকাহ পাব বুলি আশা প্ৰকাশ কৰে ।

চৰকাৰে ব্যৱসায়ীসকলৰ সমস্যাৰ প্ৰতি দৃষ্টি নিক্ষেপ কৰি সকাহ দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈও চৰকাৰৰ প্ৰতি আহ্বান জনাইছে । বালাজান ব্যৱসায়িক সন্থাৰ সাধাৰণ সম্পাদক দৰবিন্দ্ৰ বসুমতাৰীয়ে আঁত ধৰা প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ অনুষ্ঠানত সন্থাৰ উপদেষ্ঠাক্ৰমে সুকুৰাম দৈমাৰী , দধিৰাম নাৰ্জাৰীকে ধৰি বালাজান তিনালীৰ ব্যৱসায়ীসকলে অংশগ্ৰহণ কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি