শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ বাবে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছৰ বিশেষ কমিটি

211

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰাৰ লগে লগে তৎপৰ হৈ পৰিছে কংগ্ৰেছ। এই অনুযায়ী দুটা পৰ্যায়ত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া নিৰ্বাচনত প্ৰচাৰ অভিযান চলাবলৈ গঠন কৰা হৈছে ২০জনীয়া এখন বিশেষ কমিটি।

পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ বাবে গঠন কৰি দিয়া কমিটিখনৰ অধ্যক্ষৰ দায়িত্ব প্ৰদান কৰা হৈছে প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী বসন্ত দাসক। আহ্বায়কৰ দায়িত্ব প্ৰদান কৰা হৈছে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ সাধাৰণ সম্পাদক পংকজ বৰবৰা আৰু দুলু আহমেদক। সহঃ আহ্বায়কৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে ইমদাদ হুছেইনক।

আনহাতে সদস্যসকল হৈছে ভগীৰথ কৰণ, মুকুল শৰ্মা, দুৰ্গা দাস বড়ো, ববিতা শৰ্মা, জয়নাথ শৰ্মা, ঋতুপৰ্ণ কোঁৱৰ, দ্বীপেন ডিৱানজি, মনোৰঞ্জন বুঢ়াগোহাঁই, কমল কুমাৰ মেধি, গুল আকতাৰ বেগম, হিৰণ মণি ফুকন, প্ৰফুল্ল দাস, ৰাতুল পাটোৱাৰী, মৃদুল মালাকৰ, শান্তনু বৰা আৰু হিৰণ্য দাস।

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি