শেহতীয়া খবৰ
মঙলবাৰে লক্ষ্ণৌলৈ যাব কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ  •  গুজৰাটত বিধ্বংসী অগ্নিকাণ্ড  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইনে অসমৰ ভাষা, সংস্কৃতি বিপন্ন কৰিব, অসমত ২০২৬ বৰ্ষত হ’বলগীয়া নিৰ্বাচনত অসমীয়াই অস্তিত্ব হেৰুৱাবঃ অগপ বিধায়ক  •  বৰ্ণিল সাংস্কৃতিক বিনিময় অনুষ্ঠানেৰে সামৰণি পৰিল ভৈৰৱকুণ্ড পৰ্যটন মহোৎসৱ, অসমৰ চহকী কৃষ্টি-সংস্কৃতি দেখি আশ্চৰ্য প্ৰকাশ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পৰ্যটকৰ  •  নগাঁৱৰ জাৰামাৰীত বোৱাৰী হত্যাৰ অভিযোগ, আত্মহত্যাৰ ৰূপ দিয়াৰ চেষ্টা স্বামীৰ, আৰক্ষীৰ জালত স্বামী আনছাৰুল ইছলাম  •  বৰহোলাত জোতাৰ দোকানত পিষ্টলসহ গুলী উদ্ধাৰঃ দুজনক গ্ৰেপ্তাৰ  •  সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই এডমিশ্বন নিদিলে হিমন্তক বিজেপিত এডমিশ্বনে নিদিয়ে, য’তেই পাৱাৰ থাকে তাতেই থাকে হিমন্তঃ তৰুণ গগৈ  •  অসম গণ পৰিষদৰ জ্যেষ্ঠ নেতা, সমাজকৰ্মী ভূৱন চন্দ্ৰ শইকীয়াৰ মৃত্যু, প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী প্ৰফুল্ল কুমাৰ মহন্তকে ধৰি দল-সংগঠনৰ শোক প্ৰকাশ  •  নাৰায়ণপুৰত কা বিৰোধী গণ গৰ্জন কাৰ্যসূচীত জনতাৰ শিল্পী মহেন্দ্ৰ হাজৰিকা, ২১ত জাতিদ্ৰোহী বিজেপিক উৎখাতৰ সংকল্প, VIDEO  •  বনিয়াকুছিত "কা" বাতিলৰ দাবীত জনসভা, মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল পুতলা মুখ্যমন্ত্ৰীঃ অজিত কুমাৰ ভূঞা, VIDEO

ঘোষণা হ’ল পৰীক্ষাৰ তাৰিখ, কেনেকৈ লাভ কৰিব উচ্চ মাধ্যমিক টেট পৰীক্ষাৰ এডমিট, সৱিশেষ…

851

ডিজিটেল ডেস্কঃ অসম উচ্চ মাধ্যমিক টেট পৰীক্ষাৰ এডমিট কাৰ্ডসমূহ ২০২০ৰ যোৱা ৬ জানুৱাৰীৰ পৰা অনলাইনযোগে প্ৰদানৰ ব্যৱস্থা কৰিছে প্ৰাথমিক শিক্ষা বিভাগে। বিভাগটোৱে সদৰি কৰা মতে এই এডমিট কাৰ্ডসমূহ অফিচিয়েল ৱেবচাইট ssa.assam.gov.in.ৰ ডাউনলোড কৰিব পাৰিব পৰীক্ষাৰ্থীসকলে।

গ্ৰেজুৱেট শিক্ষক, শাস্ত্ৰীয় শিক্ষক আৰু হিন্দী শিক্ষকৰ বাচনিৰ বাবে টেট পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল। ১৯ জানুৱাৰীত অনুষ্ঠিত হ’ব অসম উচ্চ মাধ্যমিক টেট পৰীক্ষা। এই পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীসকলে বিভিন্ন বিদ্যালয়ত নিযুক্তি লাভ কৰিব।

কেনেকৈ ডাউনলোড কৰিব পাৰিব এডমিটঃ

ক) প্ৰথমে ssa.assam.gov.inত যাব লাগিব।

খ) তাৰ পিছতে ‘Teacher’s Eligibility Test (TET)’ চেকশ্যনলৈ গৈ ‘admit card link’ত ক্লিক কৰিব।

গ) এপ্লিকেশ্যন নম্বৰ আৰু পাছৱৰ্ড দিব লাগিব।

ঘ) তাৰ পিছতে স্ক্ৰীনত ওলাব এডমিট কাৰ্ড।

ঙ) এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড কৰিব পাৰিব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি