শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

ব্যক্তিগত শিক্ষানুষ্ঠানৰ মাচুল বৃদ্ধি প্ৰসংগ সন্দৰ্ভত নাকী লগাবলৈ সাজু শিক্ষা বিভাগ…

410

ডিজিটেল ডেস্ক: ব্যক্তিগত শিক্ষানুষ্ঠানৰ মাচুল বৃদ্ধিৰ প্ৰসংগক এইবাৰ বিশেষভাৱে গুৰুত্ব প্ৰদান কৰিছে ৰাজ্যৰ শিক্ষা বিভাগে। ব্যক্তিগত শিক্ষানুষ্ঠানৰ মাচুলৰ বিষয় সন্দৰ্ভত চোৱাচিতা কৰিবলৈ এসপ্তাহৰ ভিতৰত শিক্ষা বিভাগে গঠন কৰিব বিশেষ সমিতি। এই সমিতিখনে মাচুল হ্ৰাস কৰাৰ বিভিন্ন দিশ চোৱা চিতা কৰিব। এই বিষয়ৰ সন্দৰ্ভত সোমবাৰে সংবাদমাধ্যমক জনালে শিক্ষামন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি