শেহতীয়া খবৰ
ছো’ৱাইন ফ্লুত আক্ৰান্ত অমিত শ্বাহ, টুইটাৰ যোগে সকলোৰে পৰা আৰ্শীবাদ বিচাৰিলে শ্বাহে  •  শিৱসাগৰৰ খৰিকটীয়া আলিত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ১  •  আজি তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুজৰাটলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  পুৱাই প্ৰবল ভূমিকম্পই জোকাৰিলে নিকোবৰ...  •  এমাহ পাছত নৌ সেনাৰ যন্ত্ৰৰে উদ্ধাৰ মেঘালয়ৰ কয়লাখনিত শ্ৰমিকৰ মৃতদেহ, VIDEO  •  আজি শিল্পী দিৱস, ৰূপকোঁৱৰক সোঁৱৰি ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী  •  আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণক লৈ দৰঙত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰৰ ক’লা দিৱস ঘোষণা

ৰাজ্যত হ’ব আৰু ৩ খন মেডিকেল কলেজৰ আধাৰশিলা

940

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজ্যৰ চিকিৎসাখণ্ডলৈ সুখবৰ। ৰাজ্যত স্থাপন হ’ব ৩ খন নতুন মেডিকেল কলেজ, লগতে ৭ জানুৱাৰীত নলবাৰীত স্থাপন কৰা হ’ব মেডিকেল কলেজৰ আধাৰশিলা। বুধবাৰে এই ঘোষণা কৰিলে ৰাজ্যৰ স্বাহ্যমন্ত্ৰী হিমন্তবিশ্ব শৰ্মাই।

বুধবাৰে স্বাহ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে লগতে ঘোষণা কৰে যে ২০১৯ৰ ৬ জানুৱাৰীত কোকৰাঝাৰ আৰু ৯ জানুৱাৰীত তিনিচুকীয়া মেডিকেল কলেজৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰা হ’ব।

স্বাহ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে লগতে চাহ বাগিচা ধন পুৰষ্কাৰ মেলাক লৈও ঘোষণা কৰি কয় যে ‘পুনৰ ২,৫০০ টকাকৈ লাভ কৰিব চাহ শ্ৰমিকে। ১৫ জানুৱাৰীত চাহশ্ৰমিকক এই ধনৰাশি প্ৰদান কৰা হ’ব।’

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি