শেহতীয়া খবৰ
কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ  •  কি খাইছে ঘৰৰ ভিতৰতে আবদ্ধ স্পেনিছ গাৰ্ডেনৰ বাসিন্দাসকলে, VIDEO  •  কি খাইছে ঘৰৰ ভিতৰতে আবদ্ধ স্পেনিছ গাৰ্ডেনৰ বাসিন্দাসকলে, VIDEO  •  পিছ পৰি নাথাকিল আৰক্ষী আয়ুক্তৰ জীয়াৰী, ৰাজপথলৈ ওলাই আহি বিলালে খাদ্য...  •  পিছ পৰি নাথাকিল আৰক্ষী আয়ুক্তৰ জীয়াৰী, ৰাজপথলৈ ওলাই আহি বিলালে খাদ্য...

ৰাজ্য চৰকাৰৰ নীতি নিৰ্দেশনাৰ আধাৰত আধুনিক আৰু সাধাৰণ শিক্ষাৰ ওপৰত মাদ্ৰাছা-টোলে পাঠদান কৰি আহিছেঃ অসম মাদ্ৰাছা সমন্বয়ৰক্ষী সমিতি

288

ডিজিটেল ডেস্কঃ সোমবাৰে গুৱাহাটী প্ৰেছ ক্লাৱত এখন সংবাদমেল সম্বোধন কৰি মাদ্ৰাছা আৰু সংস্কৃত টোলসমূহ বন্ধ কৰাৰ কথা কোৱা শিক্ষামন্ত্ৰীৰ সিদ্ধান্তৰ বিৰোধিতা কৰিছে অসম মাদ্ৰাছা সমন্বয়ৰক্ষী সমিতিয়ে। তেওঁলোকে অতীজৰে পৰা নিৰৱিচিন্নভাৱে ৰাজ্য চৰকাৰৰ নীতি নিৰ্দেশনাৰ আধাৰত আধুনিক শিক্ষা আৰু সাধাৰণ শিক্ষাৰ ওপৰত মাদ্ৰাছা আৰু টোলসমূহে পাঠদান কৰি আহিছে বুলি মন্তব্য কৰে।

সমন্বয়ৰক্ষী সমিতিয়ে কয়, মাদ্ৰাছা আৰু টোলৰ পৰীক্ষাসমূহো ৰাজ্যিক মাদ্ৰাছা শিক্ষা বোৰ্ড আৰু সংস্কৃত বোৰ্ডৰ দ্বাৰাই অনুষ্ঠিত হৈ আহিছে। চৰকাৰৰ এনে সিদ্ধান্তত মাদ্ৰাছা আৰু টোলৰ শিক্ষক-কৰ্মচাৰী, ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু এলেকাধীন জনসাধাৰণ মৰ্মাহত হৈ আহিছে বুলি মন্তব্য কৰে। তেওঁলোকে চৰকাৰক এই সিদ্ধান্ত পুনৰ বিবেচনা কৰাৰ বাবে দাবী জনায়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি