শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ লতাশিল আৰক্ষীৰ জালত ৩ মহিলা ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী  •  অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়

বিদায়ঃ আন্তৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা হাছিম আমলাই ল’লে অৱসৰ…

378

ডিজিটেল ডেস্কঃ ক্ৰিকেটাৰ হাছিম আমলাই আন্তৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিলে। দক্ষিণ আফ্ৰিকা ক্ৰিকেট চমুকৈ চি এছ এয়ে কৰিছে এই ঘোষণা। টুইটাৰযোগে চি এছ এয়ে জানিবলৈ দিছে যে আন্তৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটৰ পৰা বিদায় ললেও তেও ঘৰুৱা ক্ৰিকেট আৰু মাঞ্জি লীগত সক্ৰিয় থাকিব।

৩৬ বছৰীয়া দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ক্ৰিকেটাৰ জনে কেৰিয়াৰত ১২৪ টেষ্ট, ১৮১ খন এদিনীয়া আৰু ৪৪ খন টি-২০ খেলিছে। সকলো খেলতে তেও পৰ্যায়ক্ৰমে সংগ্ৰহ কৰা ৰানৰ সংখ্যা হৈছে ৯২৮২, ৮১১৩ আৰু ১২৭৭। টেষ্টত তেওৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন হৈছে ৩১১ ৰান (অপৰাজিত), তেনেদৰে এদিনীয়া সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন ১৫৯ আৰু টি-২০ত ৯৭।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি