শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

উত্তৰ-পূৰ্বৰ সন্থাসবাদক লৈ উদ্বিগ্ন, ইটানগৰত ৮ ৰাজ্যৰ ডিজিপি-আইজিপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক

298

ডিজিটেল সংবাদ, ইটানগৰঃ আজি চুবুৰীয়া ৰাজ্য অৰুণাচলৰ ইটানগৰত অনুষ্ঠিত হ’ব উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ আটাইকেইখন ৰাজ্যৰ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান আৰু মহাপৰিদৰ্শকসকলৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক।

উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ ৰাজ্য কেইখনৰ সীমা তথা সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্যকলাপ সন্দৰ্ভত আলোচনা কৰা হ’ব এই বৈঠকখনত। অৰুণাচলৰ মুখ্যমন্ত্ৰী প্রেমা খান্দুৱে উদ্বোধন কৰিব এই বৈঠকখন।

উল্লেখ্য যে, এই বৈঠকত অংশ ল’ব কেন্দ্ৰীয় গৃহ-ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী কিৰেণ ৰিজিজুৱে। ইফালে, অসমৰ আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধান কুলধৰ শইকীয়াও উপস্থিত থাকিব এই বৈঠকত। বৈঠকখনক লৈ কটকটীয়া নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা পৰিলক্ষিত হৈছে ইটানগৰত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি