শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

অৰুণাচলত বিধায়কৰ পৰিয়ালসহ ১১ জনক গুলীয়াই হত্যা, এন পি পি প্ৰধান তথা মেঘালয়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কণৰাড চাংমাৰ টুইট…

1,380
  • ঘটনাক কেন্দ্ৰ কৰি মেঘালয়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কণৰাড চাংমাৰ টুইট।
  • এই ঘটনাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী মুখ্যমন্ত্ৰীজনৰ।
  • কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিং আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীক ঘটনাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰাৰ দাবী কণৰাড চাংমাৰ।
  • উল্লেখ্য যে, অৰুণাচলৰ দামালাজুৰ বিধায়ক টিৰং আবুৰ লগতে হত্যা কৰা হৈছে আন কেইবাজনো লোকক।
  • গুলীয়াই হত্যা কৰা হৈছে নেতাজনৰ লগতে তেওঁৰ পৰিয়ালৰ লোকসকলক।
  • অৰুণাচলৰ টিৰাপ জিলাত সংঘটিত হৈছে চাঞ্চল্যকৰ ঘটনা।
  • জিলাখনৰ পাচুটং নামৰ ঠাইত বাহনেৰে গৈ থকাৰ সময়তে সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা।
  • নগা বিদ্ৰোহী সংগঠন এন এছ চি এন(আইএম)ৰ সদস্যই এই ঘটনা সংঘটিত কৰাৰ সন্দেহ।
  • উল্লেখ্য যে, ঘটনাটোত অতি কমেও নিহত হৈছে এতিয়ালৈকে ১১ জন লোক।
  • ঘটনাৰ পিছতে অঞ্চলটোত জাৰি কৰা হৈছে ১৪৪ ধাৰা।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি