শেহতীয়া খবৰ
শিলচৰত সংখ্যালঘু আৰু চাহ জনগোষ্ঠীয় ভোটাৰে নিৰূপণ কৰিব সুস্মিতা-ৰাজদ্বীপৰ ভাগ্য  •  গভীৰ ৰহস্যৰ আৱৰ্তত চাপৰৰ বিজেপি নেতা তথা চিকিৎসক হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা, VIDEO  •  সোণোৱাল-মোডী চৰকাৰৰ প্ৰশংসাত পঞ্চমুখ অতুল বৰা  •  নতুন দিল্লীত ভাৰত চৰকাৰৰে নগা বিদ্ৰোহী এনএছচিএন (আই এম)ৰ যুদ্ধ বিৰতি পৰ্যালোচনা বৈঠক  •  মথুৰাপুৰৰ শ্ৰীপুৰত আশীৰ্বাদ গ্ৰাম্য সংগঠনৰ কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ শুভাৰম্ভ  •  প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৫৬ ইঞ্চিৰ বুকুক উপহাস! মোডীক লৈ নিৰ্মাণ হ’ব লাগে কমেডী চিনেমা, কাৰ মন্তব্য এয়া...  •  ফ্লায়িং স্কোৱাডৰ দলক বাধাঃ হেলিকপ্টাৰত তালাচী চলাবলৈ নিদিলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে, VIDEO  •  থানাৰ ভিতৰতে কোন কংগ্ৰেছ নেতাই কাক শোধালে চৰ... VIDEO  •  তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা  •  ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

মোডী চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে দিল্লীত নাইডুৰ অনশন, কংগ্ৰেছকে ধৰি বিৰোধী দলৰ সমৰ্থন

268

ডিজিটেল ডেস্কঃ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ অপশাসন আৰু অন্ধ্ৰ প্ৰদেশক বিশেষ ৰাজ্যৰ মৰ্যাদা প্ৰদানৰ দাবীৰে এদিনীয়া অনশনত বহিছে অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী তথা তেলেগু দেশম পাৰ্টীৰ অধ্যক্ষ এন চন্দ্ৰবাবু নাইডু। সোমবাৰে দিল্লীত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে সাব্যস্ত কৰা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ অনশন কাৰ্যসূচীত অংশ লৈছে তেলেগু দেশম পাৰ্টীৰ আন সাংসদ, বিধায়কৰ লগতে তেওঁৰ সমৰ্থক সকলেও।

ইফালে অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীৰ এই প্ৰতিবাদ কাৰ্যসূচীলৈ সমৰ্থন আগবঢ়াইছে কংগ্ৰেছকে ধৰি আন বিৰোধী ৰাজনীতি দলৰ নেতৃত্বইও। কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ ৰাহুল গান্ধীয়েও নাইডুৰ অনশনস্থলীত উপস্থিত হৈ অন্ধ্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ দাবীলৈ কংগ্ৰেছ দলৰ সমৰ্থন আছে বুলি সদৰী কৰে। নেশ্যনেল কনফাৰেন্সৰ অধ্যক্ষ, অন চি পি নেতা নছীদ মেমনেও নাইডুৰ অনশনলৈ সমৰ্থন আগবঢ়ায়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি