শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

৫১ বছৰীয়া হ’ল অক্ষয় কুমাৰ

300

ডিজিটেল ডেস্কঃ বলিউদৰ খিলাড়ী কুমাৰে আজি ভৰি থলে ৫১ বছৰ বয়সত। সাধাৰণ পৰ্যায়ৰ পৰা কৰ্মজীৱনৰ পাতনি মেলা অক্ষয় কুমাৰ আজি বলিউদৰে নহয় বিশ্বৰ অভিনয় জগতৰ এটি উজ্বল নক্ষত্ৰ।

১৯৯০চনত ৰাজেশ খান্নাৰ ওচৰত ছবিৰ কাম বিছাৰি বিমুখ হোৱা অভিনেতাজন ২০১৮ত বলিউদৰ সবাতোকৈ অধিক উপাৰ্জন কৰা অভিনেতা। বহু ঘাট-প্ৰতিঘাটৰ অন্তত বলিউদত নিজৰ অন্য এক আসন দখল কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা অক্ষয় কুমাৰৰ জন্ম হৈছিল ১৯৬৭ চনৰ আজিৰ দিনটোত।

প্ৰায় ১০০খনৰো অধিক ছবিত অভিনয় কৰা অভিনেতাজনৰ প্ৰথম ছবি ‘সুগন্ধ’ মুক্তি পাইছিল ১৯৯১চনত। ছবিখনে ব্যৱসায়িক ভাৱে সফল নহলেও তাৰ পিছৰে পৰা পাছলৈ ঘূৰি চাব লগা হোৱা নাই অভিনেতাজনে। ২০০১ চনত ৰাজেশ খান্নাৰ জীয়ৰী টুইংকল খান্নাৰ সৈতে পাতনি মেলে বিবাহিত জীৱন।

১৬ বছৰ পূৰ্ণ হোৱা অক্ষয়ৰ সফল সংসাৰত এতিয়া আছে পুত্ৰ অৰাব আৰু জীয়ৰী নিতাৰা। পত্মী টুইংকলেও অভিনয় জীৱন এৰি সাহিত্যজগতত ভৰি দিছে। মুঠৰ ওপৰত এজন সফল অভিনেতাৰ লগতে অক্ষয় কুমাৰৰ আছে এখন সুখৰ সংসাৰ। অভিনেতাজনৰ জন্মদিনৰ উপলক্ষে লাখ লাখ গুণমুদ্ধই যাচিছে শুভকামনা। তাৰ ভিতৰতে কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙেও টুইটাৰযোগে বলীউদৰ খিলাড়ীক জনালে জন্মদিনৰ ওলগ।

উল্লেখ্য যে, অচিৰেই ছবিগৃহলৈ আহিব অক্ষয় কুমাৰ বহুচৰ্চিত ছবি ‘ৰবট ২.০’। ছবিখনত দক্ষিণৰ ছুপাৰষ্টাৰ ৰজনীকান্তৰ বিপৰীতে অভিনয় কৰিছে অক্ষয় কুমাৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি