শেহতীয়া খবৰ
শিলচৰত সংখ্যালঘু আৰু চাহ জনগোষ্ঠীয় ভোটাৰে নিৰূপণ কৰিব সুস্মিতা-ৰাজদ্বীপৰ ভাগ্য  •  গভীৰ ৰহস্যৰ আৱৰ্তত চাপৰৰ বিজেপি নেতা তথা চিকিৎসক হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা, VIDEO  •  সোণোৱাল-মোডী চৰকাৰৰ প্ৰশংসাত পঞ্চমুখ অতুল বৰা  •  নতুন দিল্লীত ভাৰত চৰকাৰৰে নগা বিদ্ৰোহী এনএছচিএন (আই এম)ৰ যুদ্ধ বিৰতি পৰ্যালোচনা বৈঠক  •  মথুৰাপুৰৰ শ্ৰীপুৰত আশীৰ্বাদ গ্ৰাম্য সংগঠনৰ কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ শুভাৰম্ভ  •  প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৫৬ ইঞ্চিৰ বুকুক উপহাস! মোডীক লৈ নিৰ্মাণ হ’ব লাগে কমেডী চিনেমা, কাৰ মন্তব্য এয়া...  •  ফ্লায়িং স্কোৱাডৰ দলক বাধাঃ হেলিকপ্টাৰত তালাচী চলাবলৈ নিদিলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে, VIDEO  •  থানাৰ ভিতৰতে কোন কংগ্ৰেছ নেতাই কাক শোধালে চৰ... VIDEO  •  তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা  •  ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

আশাহত অখিল! বিৰোধী শক্তিয়ে ভেটিব নোৱাৰে বিধেয়ক

বিৰোধী দলৰ একাংশ সাংসদৰ স্থিতিক লৈ সন্দেহ প্ৰকাশ

3,930

ডিজিটেল ডেস্কঃ মঙলবাৰে ৰাজ্যসভাত উত্থাপন হ’ব জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক। অন্তিম ক্ষণটো নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে দিল্লীত বিৰোধী ৰাজনৈতিক নেতাক সাক্ষাতেৰে বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত গ্ৰহণৰ বাবে আপ্ৰান চেষ্টা চলাইছে কৃষক নেতা অখিল গগৈ, যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ নেতা পলাশ চাংমাইসহ ৭০ সংগঠনৰ প্ৰতিনিধিয়ে। বিধেয়ক বিৰোধী প্ৰতিবাদী নেতাকেইজনে সোমবাৰে সাক্ষাৎ কৰে বিজু জনতা দলৰ ৰাজ্যসভাৰ দলপতি প্ৰসন্ন আচাৰ্য, উপসভাপতি প্ৰসন্ন কুমাৰ পাটচানিৰ লগতে বহুকেইজন ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজনৈতিক নেতাক।

পূৰ্বেও দিল্লীত বহুকেইটা ৰাজনৈতিক দলক সাক্ষাত্‍ কৰি ৭০ সংগঠনৰ নেতৃত্বই বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে স্থিতি লবলৈ অনুৰোধ জনাইছিল।বিজু জনতা দলক সাক্ষাৎ কৰাৰ পিছতে বিধেয়কখনৰ বিৰোধিতাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে দলটোৱে। গৃহমন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে সোমবাৰে দুপৰীয়া ১২ বজাত ৰাজ্যসভাত উত্থাপন কৰিবলৈ সিদ্ধান্ত লোৱা বিধেয়কখন বাতিল যে কৰিব সেই কথাত সন্তুষ্ট হ’ব নোৱাৰিলে দিল্লীত বাহৰ পাতি থকা সংগ্ৰামী নেতা কেইজন।

ইতিমধ্যে লোকসভাত গৃহীত হোৱা বিধেয়কখন উত্থাপনৰ পিছতে ভোটৰ বাবে আগবঢ়োৱা হ’ব সংসদত। উল্লেখ্য যে, সংসদৰ বিশেষ অধিৱেশনত উপস্থিত নাথাকে ৪ বিৰোধী সাংসদ। বিশেষ কাৰণত ছুটীৰ আবেদন কৰি ৪ সাংসদে অনুমোদনো লাভ কৰা বুলি প্ৰকাশ কৰিছে এক সূত্ৰই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি