শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

আশাহত অখিল! বিৰোধী শক্তিয়ে ভেটিব নোৱাৰে বিধেয়ক

বিৰোধী দলৰ একাংশ সাংসদৰ স্থিতিক লৈ সন্দেহ প্ৰকাশ

3,951

ডিজিটেল ডেস্কঃ মঙলবাৰে ৰাজ্যসভাত উত্থাপন হ’ব জাতিধ্বংসী নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক। অন্তিম ক্ষণটো নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে দিল্লীত বিৰোধী ৰাজনৈতিক নেতাক সাক্ষাতেৰে বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত গ্ৰহণৰ বাবে আপ্ৰান চেষ্টা চলাইছে কৃষক নেতা অখিল গগৈ, যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰ নেতা পলাশ চাংমাইসহ ৭০ সংগঠনৰ প্ৰতিনিধিয়ে। বিধেয়ক বিৰোধী প্ৰতিবাদী নেতাকেইজনে সোমবাৰে সাক্ষাৎ কৰে বিজু জনতা দলৰ ৰাজ্যসভাৰ দলপতি প্ৰসন্ন আচাৰ্য, উপসভাপতি প্ৰসন্ন কুমাৰ পাটচানিৰ লগতে বহুকেইজন ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজনৈতিক নেতাক।

পূৰ্বেও দিল্লীত বহুকেইটা ৰাজনৈতিক দলক সাক্ষাত্‍ কৰি ৭০ সংগঠনৰ নেতৃত্বই বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে স্থিতি লবলৈ অনুৰোধ জনাইছিল।বিজু জনতা দলক সাক্ষাৎ কৰাৰ পিছতে বিধেয়কখনৰ বিৰোধিতাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে দলটোৱে। গৃহমন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে সোমবাৰে দুপৰীয়া ১২ বজাত ৰাজ্যসভাত উত্থাপন কৰিবলৈ সিদ্ধান্ত লোৱা বিধেয়কখন বাতিল যে কৰিব সেই কথাত সন্তুষ্ট হ’ব নোৱাৰিলে দিল্লীত বাহৰ পাতি থকা সংগ্ৰামী নেতা কেইজন।

ইতিমধ্যে লোকসভাত গৃহীত হোৱা বিধেয়কখন উত্থাপনৰ পিছতে ভোটৰ বাবে আগবঢ়োৱা হ’ব সংসদত। উল্লেখ্য যে, সংসদৰ বিশেষ অধিৱেশনত উপস্থিত নাথাকে ৪ বিৰোধী সাংসদ। বিশেষ কাৰণত ছুটীৰ আবেদন কৰি ৪ সাংসদে অনুমোদনো লাভ কৰা বুলি প্ৰকাশ কৰিছে এক সূত্ৰই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি