শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

পুলৱামাত পৰিকল্পিতভাৱে আক্ৰমণ চলাইছিল মোডীয়েঃ অজিজ কুৰেশ্বী

788

ডিজিটেল ডেস্কঃ লোকসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে মিজোৰামৰ প্ৰাক্তন ৰাজ্যপাল তথা কংগ্ৰেছ নেতা অজিজ কুৰেশ্বীয়ে সোমবাৰে মোডীক আক্ৰমণ কৰি পুলৱামা আক্ৰমণ বিজেপিৰ ৰাজনৈতিক ষড়যন্ত্ৰ বুলি অভিযোগ কৰে। মোডীয়ে পৰিকল্পতিভাৱে পুলৱামাৰ সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণ কৰাই নিজৰ স্বাৰ্থ সিদ্ধ কৰিব বিচাৰিছে বুলি অভিযোগ কৰে প্ৰাক্তন ৰাজ্যপালগৰাকীয়ে।

সোমবাৰে সংবাদ সংস্থা এএনআইয়ে প্ৰকাশ কৰা এটা ভিডিঅ’ত প্ৰাক্তন ৰাজ্যপালগৰাকীয়ে কয়, ‘পৰিকল্পনা কৰি আপুনি সেই আক্ৰমণ সংঘটিত কৰিছিল, যাতে আপুনি সুযোগ লাভ কৰে। কিন্তু জনতাই সকলো বুজি পায়। লাগিলে মোডীয়ে ৪২ গৰাকী বীৰ জোৱানক হত্যা কৰি, তেওঁলোকৰ চিতাৰ জুইৰে নিজৰ ৰাজনৈতিক স্বাৰ্থ সিদ্ধি কৰক। কিন্তু জনতাই সেয়া হ’বলৈ নিদিয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি