শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

২০২০ত গাড়ীৰ মূল্যতে কিনিব পাৰিব উৰাজাহাজ!

1,001

ডিজিটেল ডেস্কঃ আপুনি যদি এখন দামী গাড়ী কিনাৰ কথা ভাৱি আছে তেনেহলে আৰু মাত্ৰ এটা বছৰ অপেক্ষা কৰক। কাৰণ আপুনি গাড়ীৰ দামতেই কিনিব পাৰিব এখন উৰাজাহাজ। আপুনি বিশ্বাস নকৰিলেও এয়াই সত্য ।

বিশ্বৰ আগশাৰীৰ প্ৰতিষ্ঠান ‘নেচনেল এয়াৰ’স্পেচ লেবৰেটৰীজ’ চুমকৈ এনএএলে দিল্লীৰ ‘মেক্সো এৰ’স্পেচ’ৰ দুই আসনযুক্ত ‘হংস-এনজী’ বিমান মডেলতো আৰু অধিক উন্নত কৰি গ্ৰাহকৰ বাবে মুকলি কৰি দিয়াৰ দিহা কৰিছে। ২০১৯ ত এই বিশেষ দুই আসনযুক্ত বিমানখনৰ নিৰ্মান সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পাছতে ২০২০ চনৰ ভিতৰত বিমানখনৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰা হ’ব।

ইয়াৰ পাছতে দিল্লীস্থিত মেক্সো এৰ’স্পেচ প্ৰতিষ্ঠানটোৱে গ্ৰাহকৰ বাবে মুকলি কৰিব বিমানখন। সুত্ৰ অনুসৰি এই বিশেষ বিমানখনৰ মুল্য হ”ব ৮০ লাখৰ পৰা ১ কোটি টকা। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে জানিবলৈ দিয়া মতে, ভাৰতৰ বাবে তেওলোকে নিৰ্মাণ কৰিব ৭০-৮০খন বিমান ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি