শেহতীয়া খবৰ
ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ

গোৱালপাৰাত মেজিক-বাইকৰ মুখামুখি সংঘৰ্ষ, নিহত বাইক আৰোহী

266

ডিজিটেল সংবাদ, গোৱালপাৰাঃ পশ্চিম গোৱালপাৰাত দেওবাৰে পুৱাই সংঘটিত হৈছে যাত্ৰীবাহী টাটা মেজিক আৰু বাইকৰ মাজত মুখামুখি সংঘৰ্ষ।এই ভয়াৱহ সংঘৰ্ষত থিতাতে নিহত হয় বাইক আৰোহী স্থানীয় যুৱক এজন। ঘটনাক লৈ পশ্চিম গোৱালপাৰাৰ মাৰকুলাত এক উত্তপ্ত পৰিস্থিতিৰো সৃষ্টি হয়।

জানিব পৰা মতে, দেওবাৰে পুৱা প্ৰায় ৬.৩০ বজাত মাৰকুলাৰ পৰা শিমলাবাৰীলৈ গৈ থকা এ এছ-১৮ চি-৭০৮৫ নম্বৰৰ তীব্ৰ বেগী যাত্ৰীবাহী টাটা মেজিক আৰু বিপৰীত দিশৰ পৰা অহা বাজাজ ডিছকভাৰ বাইক এখনৰ মাজত মুখামুখি সংঘৰ্ষ হয়। ফলত কামাল হুছেইন (২৫) নামৰ বাইক আৰোহী যুৱকজন গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। কামালক ততালিকে স্থানীয় মাৰকুলা চিকিৎসালয়লৈ নিয়া হয় যদিও গুৰুতৰভাৱে আহত বাইক আৰোহী যুৱকজনৰ উপযুক্ত চিকিৎসাৰ অভাৱত মৃত্যু হয়।

যুৱকজন বল্লাকুঢ়ি বাতাবাৰীৰ আমজাদ আলীৰ কণিষ্ঠ পুত্ৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে। ৰাইজে অভিযোগ কৰা মতে, মাৰকুলাকে ধৰি ইয়াৰ সমীপৱৰ্ত্তী অঞ্চলৰ বাবে জৰুৰীকালীন ৰোগীক উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে গোৱালপাৰা বা গুৱাহাটীলৈ নিবলৈ চিকিৎসালয়সমূহত নাই কোনো চৰকাৰী এম্বুলেঞ্চ। নিলগৰ খৰমুজাত এখন ১০৮ সেৱাৰ এম্বুলেঞ্চ আছে। কিন্তু এইখনে মাৰকুলাৰ বৃহত্তৰ অঞ্চলৰ ৰাইজক সেৱা আগবঢ়াবলৈ সক্ষম নহয়। এম্বুলেঞ্চখন গৈ পোৱাৰ আগতে দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত লোক মৃত্যুমুখত পৰে বুলি ৰাইজৰ অভিযোগত প্ৰকাশ।

এই দুৰ্ঘটনা আৰু এম্বুলেঞ্চৰ অভাৱত উপযুক্ত চিকিৎসা নাপাই বাইক আৰোহীজনৰ মৃত্যু হোৱাক লৈ ৰাইজ উত্তেজিত হয়। অৱশ্যে বগুবান আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হৈ পৰিস্থিতি নিয়ন্ত্ৰণ কৰে। ইপিনে দুৰ্ঘটনা সংঘটিত কৰিয়েই টাটা মেজিকখনৰ চালকজন পলায়ন কৰে। আৰক্ষীয়ে ঘটনা সংক্ৰান্ত গোচৰ ৰুজু কৰি দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত বাইক আৰু মেজিকখন জিম্মাত লৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি