শেহতীয়া খবৰ
শিলচৰত সংখ্যালঘু আৰু চাহ জনগোষ্ঠীয় ভোটাৰে নিৰূপণ কৰিব সুস্মিতা-ৰাজদ্বীপৰ ভাগ্য  •  গভীৰ ৰহস্যৰ আৱৰ্তত চাপৰৰ বিজেপি নেতা তথা চিকিৎসক হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা, VIDEO  •  সোণোৱাল-মোডী চৰকাৰৰ প্ৰশংসাত পঞ্চমুখ অতুল বৰা  •  নতুন দিল্লীত ভাৰত চৰকাৰৰে নগা বিদ্ৰোহী এনএছচিএন (আই এম)ৰ যুদ্ধ বিৰতি পৰ্যালোচনা বৈঠক  •  মথুৰাপুৰৰ শ্ৰীপুৰত আশীৰ্বাদ গ্ৰাম্য সংগঠনৰ কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ শুভাৰম্ভ  •  প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৫৬ ইঞ্চিৰ বুকুক উপহাস! মোডীক লৈ নিৰ্মাণ হ’ব লাগে কমেডী চিনেমা, কাৰ মন্তব্য এয়া...  •  ফ্লায়িং স্কোৱাডৰ দলক বাধাঃ হেলিকপ্টাৰত তালাচী চলাবলৈ নিদিলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে, VIDEO  •  থানাৰ ভিতৰতে কোন কংগ্ৰেছ নেতাই কাক শোধালে চৰ... VIDEO  •  তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা  •  ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

দৰিদ্ৰতা হেঙাৰ নহয়, ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত উজ্বলিছে অভয়াপুৰী মহাবিদ্যালয়ৰ ২ ছাত্ৰ

1,463

ডিজিটেল সংবাদ, অভয়াপুৰীঃ দৰিদ্ৰতা কেতিয়াও প্ৰতিভা বিকাশৰ হেঙাৰ হ’ব নোৱাৰে৷ এই কথাই যেন প্ৰমাণ কৰিছে অভয়াপুৰী মহাবিদ্যালয়ৰ দুই ছাত্ৰ তিলক আৰু মহেনে৷ অভয়াপুৰী মহাবিদ্যালয়ৰ দুই মেধাৱী ছাত্ৰ তিলক সূত্ৰধৰ আৰু মহেন চন্দ্ৰ ৰায়ে নিজৰ অদম্য হেঁপাহৰ বলত দৰিদ্ৰতা নেওচি উজ্বলিবলৈ সক্ষম হৈছে ৰাষ্ট্ৰীয় তথা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত৷

উত্তৰ প্ৰদেশত সদ্য সমাপ্ত ফাৰ্ষ্ট স্কুল গেমছ চেম্পিয়নশ্বীপ ২০১৮-১৯ত তিলক সূত্ৰধৰে অসমক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি ২০০ মিটাৰ দৌৰত সোণ আৰু মহেন চন্দ্ৰ ৰায়ে ১০০ মিটাৰ দৌৰত সোণৰ পদক লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷ আনহাতে, মহেন চন্দ্ৰ ৰায়ে গুৱাহাটীত অনুষ্ঠিত এক আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় কিক বক্সিং প্ৰতিযোগিতাত ৫৫ কিলোগ্ৰাম শাখাত সোণৰ পদক লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে৷

ইফালে ২০১৯ৰ জানুৱাৰী মাহত গোৱাত অনুষ্ঠিত হ’বলগা বিশ্ব উশ্বু প্ৰতিযোগিতাত মহেনে ভাৰতীয় দলক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিব৷ তিলক আৰু মহেন দুয়োৰে পিতৃ খেতিয়ক৷ তিলক সূত্ৰধৰৰ ঘৰ খগৰপুৰত আনহাতে মহেন চন্দ্ৰ ৰায়ৰ ঘৰ ছিপনছিলাত৷ স্বাভাৱিকতে দুয়োৰে সাফল্যত উৎফুল্লিত হৈ পৰিছে অভয়াপুৰীৰ লগতে সমগ্ৰ বঙাইগাঁওবাসীয়ে৷

দৰিদ্ৰতা নেওচি দুয়ো একাগ্ৰতাৰ বলত সফল হোৱাত দুয়ো হৈ পৰিছে আনৰ বাবে অনুকৰণীয়৷ আনহাতে ২০১৯ৰ জানুৱাৰীত গোৱাত অনুষ্ঠিত হ’বলগা উশ্বু প্ৰতিযোগিতাত ভাৰতীয় দলৰ হৈ খেলিব লগা মহেন চন্দ্ৰ ৰায়। মহেনক আৰ্থিক সহায়ৰ বাবে আহ্বান জনাইছে অভয়াপুৰীৰ সাহিত্য-সংস্কৃতিমূলক অনুষ্ঠান “শুক্লধ্বজে”৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি