শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণক লৈ দৰঙত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰৰ ক’লা দিৱস ঘোষণা  •  মেঘালয়ৰ কয়লা খনিত আৱদ্ধ এজন শ্ৰমিকৰ মৃতদেহৰ সন্ধান  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ  •  বোকাখাতত ভয়ংকৰ দুৰ্ঘটনা, নিহত ট্ৰেক্টৰ চালক  •  ৰাজপথত ১১৩ কোটি টকা, লাগিল হেতা-ওপৰা  •  ডবকাত দ্ৰুতবেগী টাটা ম’বাইল বাহনৰ খুন্দাত নিহত এজন বাইক আৰোহী

মৃত্যুক পাহৰি ৫ বছৰীয়া চল’মনে কেনেকৈ জিনিছে জীৱন, চাওক ভিডিঅ’

262

ডিজিটেল ডেস্কঃ এটি ৫ বছৰীয়া কণমানি৷ শেহতীয়াকৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰিছে কণমানিটোৰ এটা ভিডিঅ’৷ য’ত কণমানিটোৱে মাইকেল জেকছনৰ এটা গানৰ তালত নৃত্য কৰি থকা দেখা গৈছে৷ একেবাৰে পাৰফেক্ট ডেন্স সি কৰা নাই৷ তেন্তে হঠাৎ ছ’চিয়েল মিডিয়াত তাৰ ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ পৰাৰ কাৰণ কি?

শিশুটি দীৰ্ঘদিন ধৰি কেন্সাৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ আছে৷ আমেৰিকাৰ এই শিশুটিৰ নাম চল’মন হাওফানো৷ দীৰ্ঘদিন ধৰি এখন চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হৈ থকা এই শিশুটিৱে দুৰাৰোগ্য কেন্সাৰ ৰোগৰ চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰি থকা সময়তো দেখুওৱা সাহসৰ বাবেই এতিয়া ছ’চিয়েল মিডিয়াত চৰ্চিত হৈছে শিশুটি৷

আমি যেতিয়া কোনো ৰোগত আক্ৰান্ত হও, মৃত্যুৰ আশংকাত, দুখ যন্ত্ৰণাত আমি পাহৰি যাওঁ জীৱনৰ আনন্দ বিচাৰিবলৈ৷ কিন্তু এটি কণমানি শিশুৱে এটা দুৰাৰোগ্য ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ থকাৰ পিছতো নিজে হাঁহিছে, আনকো হঁহোৱাইছে মাইকেল জেকছনৰ গানত নৃত্য কৰি৷ শিশুটিৰ এনে উদ্যমে সকলোকে আকৌ এবাৰ জীৱনৰ বিষয়ে নকৈ ভাৱিবলৈ বাধ্য কৰাইছে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি