শেহতীয়া খবৰ
শিৱসাগৰৰ খৰিকটীয়া আলিত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ১  •  আজি তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুজৰাটলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  এমাহ পাছত নৌ সেনাৰ যন্ত্ৰৰে উদ্ধাৰ মেঘালয়ৰ কয়লাখনিত শ্ৰমিকৰ মৃতদেহ, VIDEO  •  আজি শিল্পী দিৱস, ৰূপকোঁৱৰক সোঁৱৰি ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী  •  আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণক লৈ দৰঙত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰৰ ক’লা দিৱস ঘোষণা  •  মেঘালয়ৰ কয়লা খনিত আৱদ্ধ এজন শ্ৰমিকৰ মৃতদেহৰ সন্ধান  •  বিজেপি নেতা আটক, বিক্ৰীৰ বাবে আনিছিল বৃহৎ পৰিমানৰ অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ...

প্লাইউডেৰে গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ মুখ্য প্ৰৱেশদ্বাৰ নিৰ্মাণ কৰি চমক এজন চালকৰ

529

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ নৱনিৰ্মিত প্ৰৱেশদ্বাৰৰ হুবহু প্ৰতীকি নিৰ্মাণ কৰি চমক সৃষ্টি কৰিছে গাড়ীগাঁৱৰ এজন গাড়ী চালকে। মহানগৰীৰ গাড়ীগাঁৱৰ জীয়াদুল ইছলাম নামৰ পেছাত গাড়ী চালকজনে প্ৰায় ৩ মাহৰ নিৰলস চেষ্টাৰ ফলত নিৰ্মাণ কৰি উলিয়াইছে গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ মূল প্ৰৱেশদ্বাৰৰ প্ৰতীকি।

থাৰ্মকল আৰু প্লাইউড ব্যৱহাৰেৰে সম্পূৰ্ণ কৰা এই প্ৰতীকিটোৱে এতিয়া ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ লগতে বিভিন্নজনৰ পৰা ভূয়সী প্ৰশংসা বুটলিবলৈ সক্ষম হৈছে। শাৰিৰীক পৰিশ্ৰম কৰি পৰিয়াল পোহপাল দিয়া জীয়াদুলে আৰ্থিক সাহায্য লাভ কৰিলে ভৱিষ্যতে ইয়াতকৈও সুন্দৰ সামগ্ৰী প্ৰস্তুত কৰি উলিয়াব পাৰিব বুলি মন্তব্য কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি