শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

পাকিস্তানত বন্দী হৈ আছে ৪৭০ ভাৰতীয়

350

ডিজিটেল ডেস্কঃ পাকিস্তানৰ কাৰাগাৰত বন্দী হৈ আছে ৪৭০ গৰাকী ভাৰতীয়। পাক চৰকাৰৰ তথ্য মতে, এই ৪৭০ গৰাকীৰ ভিতৰত ৪১৭ জনেই হৈছে মাছমৰীয়া।

আনহাতে ভাৰতৰ কাৰাগাৰত কাৰাবন্দী হৈ আছে ৩৫৭ গৰাকী পাকিস্তানী। ইয়াৰে ২৪৯ জন সাধাৰণ নাগৰিক আৰু ১০৮ জন মাছমৰীয়া।

ভাৰতৰ গৃহমন্ত্ৰণালয়ে জানিবলৈ দিছে যে দুয়োখন দেশৰ মাজত সম্পৰ্কৰ অৱনতি ঘটাৰ বাবে ২০১৩ চনৰ অক্টোবৰৰ পৰা পাকিস্তান-ভাৰতৰ কাৰাগাৰ ন্যায়িক সমিতিৰ কোনো বৈঠক অনুষ্ঠিত হোৱা নাই।

এনে পৰিপ্ৰেক্ষিতত এই কাৰাবন্দী সকলৰ ক্ষেত্ৰত কোনো সিদ্ধান্ত গ্ৰহন কৰিব পৰা নাই দেশ দুখনে।

উল্লেখ্য যে ২০১৬ চনত ভাৰতে ১১৪ গৰাকী পাকিস্তানী কাৰাবন্দীক মুকলি কৰি দিয়াৰ বিপৰীতে পাকিস্তানেও মুকলি কৰিছিল ৯৫১ গৰাকী ভাৰতীয়ক। মুকলি কৰি দিয়া এইসকলৰ ৯৪১ জনেই জনেই আছিল মাছমৰীয়া।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি