শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

জম্মু-কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণত নিহত জোৱানৰ সংখ্যা ৩ জনলৈ বৃদ্ধি

62

ডিজিটেল ডেস্কঃ অনন্তনাগত সন্ত্ৰাসবাদী আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মাজত হোৱা সংঘৰ্ষত নিহত চি আৰ পি এফৰ জোৱানৰ সংখ্যা ৩ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে। এই সংঘৰ্ষত আহত ৩ জোৱানৰ ভিতৰত আন এজন জোৱানৰ ইতিমধ্যে মৃত্যু হৈছে। উল্লেখ্য যে, জম্মু-কাশ্মীৰৰ অনন্তনাগৰ কেপি ৰোডত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে প্ৰথমে এটা আৰক্ষীৰ দলক আক্ৰমণ কৰে।

তাৰ পাছতেই আৰক্ষী আৰু নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ সৈতে সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষৰ সূত্ৰপাত হয়। এতিয়াও দুই পক্ষৰ মাজত গুলিয়াগুলী চলি আছে। এই সংঘৰ্ষত ৩ জন চি আৰ পি এফৰ জোৱান নিহত আৰু দুজন আহত হৈছে। আনহাতে অনন্তনাগৰ ষ্টেচন হাউচ অফিচাৰ গৰাকীও গুৰুতৰভাৱে সন্ত্ৰাসবাদীৰ গুলীত আহত হোৱাৰ লগতে নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ গুলিত নিহত হৈছে এজন সন্ত্ৰাসবাদী।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি