শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে প্ৰচাৰত নামিছে ৰাজনৈতিক দলৰ নেতা-পালিনেতা

156

পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনঃ নামনি ভিৰ নেতা-পালিনেতাৰ

ডিজিটেল সংবাদ, অভয়াপুৰীঃ নামনি অসমত দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ দিন চমু চাপি অহাৰ লগতে ভিৰ বাঢ়িছে ৰাজনৈতিক নেতা-পালিনেতাৰ৷ বিশেষকৈ বঙাইগাঁও জিলাৰ জিলা পৰিষদ তথা গাঁও পঞ্চায়ত সমূহ নিজৰ দখলত অনাৰ বাবে উঠি-পৰি লাগিছে আটাইকেইটা ৰাজনৈতিক দলেই৷

কংগ্ৰেছৰ নেতা প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈয়ে বুধবাৰে বইটামাৰী আৰু ছিপনছিলাত প্ৰচাৰ চলায়৷ আনহাতে বৃহস্পতিবাৰে যোগীঘোপাত প্ৰচাৰ চলাব এ আই ইউ ডি এফৰ নেতা বদৰুদ্দিন আজমল আৰু কংগ্ৰেছৰ ৰিপুন বৰাই৷ সমান্তৰালকৈ চাপৰত প্ৰচাৰ কাৰ্য চলাব মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে৷

আনহাতে শুকুৰবাৰে যোগীঘোপাত পুনৰ প্ৰচাৰ কাৰ্য চলাব অগপৰ প্ৰফুল্ল মহন্ত আৰু বিজেপিৰ ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷ লক্ষণীয়ভাৱে,  প্ৰচাৰ কাৰ্য চলোৱা স্থানসমূহ সংখ্যালঘু লোক অধ্যূষিত৷ মূলত পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনত যে আটাইকেইটা ৰাজনৈতিক দলে সংখ্যালঘু লোকক ভোট বেংক হিচাপে লৈছে সেয়া স্পষ্ট হৈ পৰিছে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি