শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

কেজিত ১২০০ টকাকৈ মহানগৰীৰ বজাৰত বিক্ৰী হ’ল ২৮ কেজি ওজনৰ বৰালি

279

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ উলুবাৰীৰ বজাৰত বৃহস্পতিবাৰে প্ৰায় ৩০ হাজাৰ টকাত বিক্ৰী হ’ল এটা মাছ। এই মাছটো কিনিবলৈ পুৱাই বজাৰত ভিৰ কৰিলেহি অগণন গ্ৰাহকে। সকলোৰে এটাই ইচ্ছা- ইমান দামী মাছটোৰ এচকল খাব পৰা হ’লে!

প্ৰকাণ্ড বৰালিটো…

বৃহস্পতিবাৰে পুৱা মাছমৰীয়াই ব্ৰহ্মপুত্ৰত মাছ মাৰি থাকোতে জালত পৰিছিল প্ৰকাণ্ড মাছটো। পিছত মাছমৰীয়াই মাছতো উলুবাৰী বজাৰলৈ লৈ আনি বিক্ৰীৰ দাম শুনায়। কিন্তু বিক্ৰেতাই দাম যিমানেই নকওক, গ্ৰাহক নকমিল। বৰং ইজনৰ পিছত সিজনকৈ মুহূৰ্তৰ ভিতৰতে ভৰি পৰিল বজাৰ।

উলুবাৰী বজাৰত পুৱাই বিক্ৰী কৰিবলৈ এই বৰালি মাছটোৰ ওজন ২৮ কিলো। প্ৰতি কিলো ১২০০ টকাত বেপাৰীয়ে প্ৰকাণ্ড বৰালি মাছটো বিক্ৰী কৰি লাভ কৰে প্ৰায় ৩০ হাজাৰ টকা।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি