শেহতীয়া খবৰ
কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটত গৃহীত তিনি তালাক বিধেয়ক  •  এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান

দক্ষিণ ছুদানত বিমান দুৰ্ঘটনা, ২১জন নিহত

445

ডিজিটেল ডেস্কঃ দক্ষিণ ছুদানত দেওবাৰে সংঘটিত এক ভয়াৱহ বিমান দুৰ্ঘটনাত অতি কমেও ২১ জনকৈ লোক নিহত হয়। ১৯ জন যাত্ৰী আৰু ২গৰাকী পাইলটসহ ক্ষুদ্ৰ বাণিজ্যিক বিমানখন ৰাজধানী জুবাৰ পৰা গৈ থকা অৱস্থাত এটা হ্ৰদত পতিত হয়।

যান্ত্ৰিক বিজুতিৰ বাবেই বিমানখন দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্ত হোৱা বুলি সদৰী কৰিছে দেশখনৰ বিমান পৰিবহণ মন্ত্ৰণালয়ে। ঘটনা সন্দৰ্ভত অনুসন্ধান আৰম্ভ কৰিছে বিভাগীয় কৰ্তৃপক্ষই।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি