শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

প্ৰৱল বৃষ্টিপাত, উত্তৰ প্ৰদেশত নিহত ১৫

76

ডিজিটেল ডেস্কঃ প্ৰৱল বৃষ্টিপাতৰ বাবে উত্তৰ প্ৰদেশত সংঘটিত হোৱা কেইবাটাও দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হৈছে ১৫ জনকৈ লোক। বিগত দুদিন ধৰি হোৱা নেৰানেপেৰা বৰষুণৰ ফলত ১৩৩ টা পৰিয়াল ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। প্ৰশাসনে সংবাদ মাধ্যমক জানিবলৈ দিয়া মতে বিগত দুটা দিনত ১৫ জনকৈ লোক নিহত হোৱাৰ লগতে ২৩ টা জীৱ-জন্তুয়ো নিহত হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি