শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

বায়ু সেনা বাহিনীৰ এএন-৩২ বিমানখনৰ উদ্ধাৰৰ বাবে সাজু ১৫ পৰ্বতাৰোহী …

371

ডিজিটেল ডেস্কঃ যোৱা ৩ জুনত অৰুণাচলত সন্ধানহীন হোৱা ভাৰতীয় বায়ু সেনা বাহিনীৰ এএন-৩২ বিমানখনৰ উদ্ধাৰৰ বাবে বৰ্তমানেও অব্যাহত আছে অভিযান। অত্যাধুনিক হেলিকপ্টাৰযোগে সামৰিক বাহিনী, নৌ সেনা আৰু পৰ্বতাৰোহীয়ে চলাইছে এই অভিযান।

শেহতীয়াকৈ লাভ কৰা খবৰ অনুসৰি বিমান দুৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ হোৱা স্থানলৈ যাবৰ বাবে ১৫ গৰাকী পৰ্বতাৰোহী সকলো প্ৰস্তুতিৰে সাজু হৈ আছে যদিও বেয়া বতৰৰ বাবে বাৰে বাৰে বিফল হৈছে।

সেনাই জানিবলৈ দিছে যে দলটোৱে ওৰেনিশা ঘটনাস্থলীলৈ যাবৰ বাৰে চেষ্টা চলাব আৰু বৃহস্পতিবাৰে দুৰ্ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হব। উল্লেখ্য যে বিমানখনত আছিল ৮ ক্ৰু মেম্বাৰ আৰু ৫ জন যাত্ৰী।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি